[ad_1]

کاربران WhatsApp در هند پس از تأیید واتس اپ پرداخت از اواخر روز پنجشنبه توسط تنظیم کننده ملی ، اکنون می توانند از طریق برنامه پیام رسان فیس بوک پول ارسال کنند.

چراغ سبز تنها چند ماه پس از سرمایه گذاری 5.7 میلیارد دلاری فیس بوک در یک شرکت مخابراتی متعلق به ثروتمندترین مرد کشور روشن شد.

واتس اپ 400 میلیون کاربر در هند دارد ، بیش از هر کشور دیگر در جهان ، اما در تلاش است تا این تعداد زیاد را به سودآوری افزایش دهد. مدیران WhatsApp Pay را راه حلی می دانند که در صورت موفقیت ، می تواند در سراسر جهان تکرار شود.

مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ در یک ویدئو گفت: “من خوشحالم که امروز به اشتراک می گذارم که WhatsApp برای راه اندازی پرداخت در سراسر هند تأیید شده است.” “بنابراین اکنون شما می توانید به راحتی ارسال پیام برای دوستان و خانواده خود از طریق واتساپ به راحتی ارسال کنید ، هیچ هزینه ای وجود ندارد و توسط بیش از 140 بانک پشتیبانی می شود.”

واتس اپ حتی با تصویب جدید با موانعی در بازار پرداخت موبایل هند روبرو شده است. طبق تصویب مقررات ، خدمات واتس اپ حداکثر به 20 میلیون هندی ، حدود 5 درصد از پایگاه کاربران واتس اپ در هند محدود می شود. این یک میلیون کاربر افزایش یافته است که تنظیم کنندگان تأیید کرده اند که از سال 2018 می توانند به نسخه بتا سرویس دسترسی داشته باشند.

شرکت ملی پرداخت ملی هند (NPCI) ، تنظیم کننده ، در یک بیانیه مطبوعاتی پیشنهاد کرد که تمدید بیشتر این محدودیت در پیش است. در این گزارش آمده است: “WhatsApp می تواند با استفاده از حداکثر تعداد کاربر ثبت شده بیست (20) میلیون ، تعداد کاربران خود را به صورت درجه بندی شده گسترش دهد.”

WhatsApp Pay در سال 2018 شکست خورد زمانی که NPCI از تأیید کامل تنظیم کننده ها خودداری کرد ، در عوض تصمیم گرفت که WhatsApp نیاز به ذخیره اطلاعات کاربر خود در کشور دارد و خدمات خود را به 1 میلیون کاربر محدود می کند.

به گزارش رویترز ، این تصمیم در حالی گرفته شده است که شرکت هندی Paytm ، رقیب WhatsApp Pay ، لابی گری کرده است که محلی سازی داده ها به نفع ملی است.

اما وقایع به نفع فیس بوک در سال 2020 تغییر کرد. در ماه آوریل ، فیس بوک 5.7 میلیارد دلار برای خرید سهام 10 درصدی Reliance Jio ، یک شرکت ارتباط از راه دور متعلق به موکش آمبانی ، ثروتمندترین فرد هند هزینه کرد. در اوایل سال 2019 ، نخست وزیر نخست وزیر نارندرا مودی در نخست وزیر هند با مخالفت با آنچه “استعمار داده” توسط شرکت های خارجی نامید ، لابی کرد.

یک ماه پس از اعلام این معامله ، زاکربرگ در جلسه سهامداران فیس بوک در مورد برنامه های ادغام WhatsApp Pay با Jio ، که دارای شبکه ای از فروشگاه های مادر و پاپ در سراسر هند است ، صحبت کرد. “با درگیر شدن افراد زیادی در هند از طریق واتس اپ ، ما فقط فکر می کنیم فرصت خوبی برای ما خواهد بود که تجربه خرید بهتری را برای مردم فراهم کنیم ، به مشاغل کوچک و اقتصاد در آنجا کمک کنیم و یک تجارت بزرگ واقعاً خودمان بسازیم. با گذشت زمان ، “زاکربرگ گفت. “ما شریک هستیم [Jio] برای انجام برخی از محصولات یکپارچه … که به نظر من بسیار هیجان انگیز خواهد بود. “

دولت برای شماره گیری سریع

از آن زمان ، پیوندهایی بین تیم رهبری فیس بوک در هند و حزب حاکم مودی ، بهاراتیا جاناتا (BJP) بوجود آمده است. در اواخر ماه اکتبر ، آنخی داس ، مسئول سیاست فیس بوک در هند و جنوب آسیا ، به دنبال جنجالی که در آن وی متهم به دخالت در جلوگیری از مجازات سیاستمداران BDP به دلیل نقض قوانین گفتار نفرت بود ، از شرکت خارج شد. در فیسبوک.

بیشتر بخوانید: روابط فیس بوک با حزب حاکم هند ، مبارزه آن با سخنان نفرت را پیچیده می کند

داس ، کارمند دیرینه این شرکت که سالها برای کسب سود برای فیس بوک از طریق ارتباط نزدیک خود با نخبگان حاکم هندوستان شهرت کسب کرده است ، با این وجود تلاش کرده است تا برای تأیید مقررات لابی کند.

ترک آن ممکن است زمان تصویب مقررات را نشان دهد. Das جایگزین شده است (ظاهراً تا زمانی که جایگزینی تمام وقت پیدا شود) توسط Shivnath Thukral جایگزین شده است. از ماه مارس ، توکرال رئیس سیاست WhatsApp در هند است که مسئولیت اصلی وی اطمینان از تأیید مقررات برای WhatsApp Pay است. وی اکنون مسئول سیاست فیس بوک و واتس اپ در هند است.

سخنرانان در فیس بوک و واتس اپ بلافاصله به درخواست اظهار نظر درباره اینکه آیا تغییرات پرسنل ارتباطی با زمان اعلام خبر دارد ، پاسخ ندادند.

روابط توكرال با BJP نزدیكتر از Das بود. وی در انتخابات 2014 به نمایندگی از حزب با هماهنگی نزدیک با رهبری عالی حزب در زمان مخالفت حزب کار کرد. در ماه اوت ، تحقیق توسط TIME نشان داد که وی جلسه ای را ترک کرده است که در آن یک پست از سخنان نفرت توسط یک قانونگذار BJP توسط یک فعال مشخص شده است. این پست برای یک سال بصورت آنلاین باقی ماند ، اگرچه فیس بوک آن را به عنوان سخنان نفرت انگیز در داخل علامت گذاری کرد تا اینکه TIME در مورد آن س askedال کرد

بیش از یک هفته پس از ترک شرکت Das و مسئولیت توکرال به عنوان تیم سیاسی فیس بوک برای هند ، تصویب مقررات WhatsApp Pay اعلام شد.

بنویسید برای بیلی پریگو در billy.perrigo@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر