با پیشرفت فناوری هر روز به تعداد کسب و کارهایی که تصمیم می گیرند در فضای آنلاین فعالیت کنند افزوده می شود. دیگر آن روزها که مجبور بودید برای راه اندازی سایت از برنامه نویس های حرفه ای کمک بگیرید و تکنیک ها و روش های پیچیده برنامه نویسی را امتحان کنید گذشته است.

در حال حاضر به کمک CMS های قدرتمندی همچون وردپرس راه اندازی سایت ساده تر و جذاب تر از گذشته است. کافی است عزم تان را جزم کنید و یک هاست و یک دامنه کاربردی بخرید.

خرید یک قالب استاندارد گام بعدی است که باید در نظر بگیرید تا بتوانید خودتان را به قافله افرادی که در دنیای آنلاین حضور دارند برسانید. در این مقاله قصد داریم کاربردهای مختلف سایت را با هم مرور کنیم.

وب سایت خبری

وب سایت های خبری محبوب ترین و البته پربازدیدترین سایت هایی هستند که بر روی اینترنت فعالیت می کنند. اگر اهل گشت و گذار در دنیای آنلاین باشید، بدون شک روزانه سایت های خبری متعددی را هم بررسی کرده اید.

این سایت ها روزانه اطلاعات و اخبار مهم ایران و جهان را از نقاط مختلف جمع آوری می کنند و در اختیار مخاطبان شان قرار می دهند. به روز بودن و دقیق بودن اطلاعات مهم ترین عنصری است که سایت های خبری را از سایر سایت ها متمایز می کند.

وب سایت فروشگاهی

تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید وسیله یا جنس مورد نیازتان را به صورت آنلاین خریداری کنید؟ در این شرایط اولین کاری که انجام می دهید باز کردن گوگل و جستجوی عبارت مدنظرتان است. بعد از اینکه نتایج را مشاهده کردید بر روی یکی از سایت ها کلیک می کنید و قیمت ها را یک به یک مورد بررسی قرار می دهید.

سایت های فروشگاهی هم جزء محبوب ترین سایت های اینترنتی هستند و با تغییر سبک زندگی افراد به یکی از بخش های مهم اینترنت تبدیل شده اند. این روزها کمتر کسی را می بینید که با خرید آنلاین بیگانه باشد.

وب سایت شرکتی

راه اندازی سایت تنها به سایت های خبری و فروشگاهی ختم نمی شود. برخی از شرکت ها هستند که برای معرفی محصولات و خدمات شان دست به ایجاد وب سایت می زنند و تلاش می کنند خودشان را در میان رقبا متمایز کنند.

اگر اینترنت را به خوبی بررسی کنید متوجه می شوید که سایت های شرکتی زیادی در آن فعالیت می کنند و هر کدام شان هدف خاصی را دنبال می نمایند. بعضی ها به دنبال افزایش آگاهی از برند هستند و برخی ها دوست دارند سرنخ های بیشتری جمع کنند و در نهایت آن ها را به مشتری تبدیل نمایند.

وب سایت های گردشگری

اگر تا به حال از سایت های گردشگری بلیطی تهیه کرده باشید حتما با ظاهر و کارکرد این سایت ها هم آشنا هستید. فرض کنید می خواهید تور ارزان آنتالیا را بررسی کنید و قیمت ها را کند و کاو نمایید. در چنین شرایطی است که وارد سایت های گردشگری می شوید و بخش تور را بررسی می کنید و در نهایت یکی از تورهایی که از نظر شرایط، زمان و هزینه بصرفه تر باشد را خریداری می کنید.

 وب سایت های شخصی

گاهی از اوقات افراد برای اینکه نمونه کارهای خود را در زمینه های مختلف به نمایش بگذارند وب سایت شخصی شان را راه اندازی می کنند. این کار باعث می شود تا بیش از پیش شناخته شده و در معرض دید قرار گیرند و در نهایت پروژه های بهتر و بیشتری را دریافت نمایند.

 

ایندکسر