[ad_1]

مپس از اولین آزار دهنده خبر ، اپل روز سه شنبه از سه رایانه رومیزی و لپ تاپ رونمایی کرد که نه توسط پردازنده های اینتل بلکه توسط تراشه خانگی خود M1 طراحی می شوند ، طراحی مبتنی بر ARM که بیشتر شبیه آنهایی است که معمولاً در تلفن های هوشمند و تبلت ها ، آیفون و آیپد. این کلید دومین تغییر عمده در منبع تغذیه Mac اپل است ، اولین بار در سال 2005 هنگامی که این شرکت پردازنده های PowerPC اینتل را برای روده رد کرد.

اولین مکینتاش جدیدی که از تراشه M1 اپل استفاده می کند شامل لپ تاپ های جدید MacBook Air (999 دلار) و MacBook Pro (1299 دلار) و همچنین Mac Mini (699 دلار) تازه شده است که به صورت مستقل و به صورت واشر ارائه می شود. هر سه در حال حاضر برای پیش خرید در دسترس هستند. محموله ها جمعه آینده آغاز می شوند.

تراشه M1 مبتنی بر ARM اپل از اصطلاحاً طراحی “سیستم روی تراشه” استفاده می کند که زمانی عناصر مختلفی از مادربرد رایانه را در یک تراشه قرار داده بود که برای کار با بسیاری از جنبه های محاسبات با بهره وری بهتر و قدرت کمتر طراحی شده بود. از آنجا که معمولاً از قدرت کمتری برخوردار هستند اما در مقایسه با گزینه های رقابتی از انرژی کمتری بهره می برند ، تراشه های ARM به طور سنتی فقط در دستگاه های تلفن همراه استفاده می شوند. اما پیشرفت های اخیر در سخت افزار و نرم افزار ، میزکار و لپ تاپ مبتنی بر ARM را ممکن کرده است – به عنوان مثال ، مایکروسافت در Surface Pro X خود از تراشه ARM استفاده می کند.

در واقع ، اپل می گوید که M1 باید مزایایی مانند ماندگاری بهتر باتری را به همراه داشته باشد (به هر حال برای MacBooks ؛ اپل می گوید Air با یک بار شارژ می تواند تا 15 ساعت به روز شود) ، گرافیک چشمگیرتر و ویژگی های جدید. یادگیری ماشینی مشابه آنچه در جدیدترین آیفون یافت می شود. Macهای جدید به دلیل اینکه DNA یکسانی دارند ، به راحتی برنامه هایی را برای iOS و iPadOS راه اندازی می کنند. با این حال ، برای راه اندازی برنامه های خاص اینتل در Mac جدید ، کاربران باید به نرم افزار Apple Rosetta 2 اعتماد کنند. ممکن است مشکلات سازگاری همچنان وجود داشته باشد ، مانند Surface مبتنی بر ARM مایکروسافت.

جدا از تغییر تراشه ، MacBooks و Mac Mini جدید در واقع تغییرات اساسی در طراحی ندارند. این موضوع کمی آزار دهنده است ، خصوصاً با توجه به اینکه آنها محدودیت های زیادی دارند ، از جمله سقف RAM 16 گیگابایتی ، وب کم 720p قدیمی و فاقد فرم ذخیره سازی قابل ارتقا ، حداقل این که کاربر پسند باشد یا موارد دیگر. عدم وجود وب کم بهتر به ویژه باعث تأسف است ، زیرا وخیم شدن بیماری همه گیر COVID-19 به این معنی است که بسیاری از ما برای مدتی دیگر همچنان در حال کار یا یادگیری از طریق نرم افزار کنفرانس ویدیویی هستیم. گرچه ماندگارتر MacBook کاملاً جذاب به نظر می رسد ، اما احتمالاً قبل از انجام این پیش سفارش ، باید منتظر نمایش نظرات باشید.

بنویسید برای پاتریک لوکاس آستین در patrick.austin@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر