[ad_1]

آنسل جدیدی از کنسول های بازی ویدیویی در حال ورود است و بسیاری از آنها می پرسند که آیا PlayStation 5 و Xbox Series X واقعاً “نسل بعدی” را حس خواهند کرد – یعنی به طور قابل توجهی بهتر. نسل های جدید کنسول ها برای نشان دادن جهش های بزرگ در عملکرد ، وفاداری و گیم پلی مورد استفاده قرار گرفتند (جهش گرافیکی NES به Super Nintendo یا انتقال به بازی های سه بعدی را با PlayStation اصلی در نظر بگیرید). اما اخیراً فاصله کمتری بین یک نسل کنسول و نسل بعدی وجود دارد. حتی امروزه ، بازی های رایانه ای با عملکرد بالا در بخش مشخصات از Microsoft PS5 و Xbox Series X بهتر عمل می کنند و نرخ فریم بالاتر و جلوه های بصری بهتری را ارائه می دهند.

تمام این موارد هنگامی که پلی استیشن 5 را روشن کردم به ذهنم خطور می کرد. در واقع ، تمام چیزی که می خواستم شارژ سریعتر و این خروجی زیبا و زیبا 4K بود. و سپس من كنترلر جدید DualSense سونی را گرفتم.

سونی تا حد زیادی پلی استیشن 5 را با وضوح 4K خاص خود ، عملکرد سریعتر (بخشی از لطف SSD یکپارچه) و گنجاندن “3D Audio” روانه بازار کرده است. و اینها مطمئناً ویژگیهای خوبی هستند. اما کنترل کننده ، با ارتعاشات لمسی جدید و فلیپ فلاپ های سازگار ، شگفت آور است.

این شرکت قول داده است که بازخورد لمسی DualSense “احساسات مختلف قدرتمند” را ایجاد می کند ، اما کسانی که در بازاریابی بازی های ویدیویی غرق شده ایم ، شک داریم. به نظر می رسد که سونی آن را به میزان قابل توجهی می فروشد – این نینتندو ناامید کننده “HD Rumble” نینتندو موجود در Joy-Cons of Switch نیست. Haptics موجود در DualSense یک حس ملموس از اتصال را ایجاد می کند که صادقانه بگویم من هرگز با یک بازی ویدیویی تجربه نکرده ام. هنگام چرخش مرد عنکبوتی: مایلز مورالسبه عنوان مثال ، ارتعاشات کوچکی از شبکه را احساس می کنید که از دست قهرمان ما گسترش یافته است. وقتی مایلز در مترو است ، مسیرهای زیر را احساس خواهید کرد. وقتی تلویزیون را روشن می کنید ، کلیک کردن دکمه را احساس خواهید کرد.

در حالی که مایل ها به اندازه کافی چشمگیر است ، معتبران در اتاق بازی Astro، نسخه نمایشی رایگان پلی استیشن 5 ، واقعاً مرا از بین برد. به عنوان مثال یک تفاوت غیرمنتظره بین قدم زدن Astro در فلز و ساحل شنی وجود دارد. هنگامی که اسلحه را برمی دارید ، هر شلیک متفاوت احساس می شود. و هنگامی که Astro شروع به باریدن می کند ، واسطه های کنترل کننده DualSense یک شبیه سازی شگفت انگیز از سقوط در باران را ارائه می دهند.

عوامل سازگار DualSense کمتر تعجب آور بودند. هنگام کشیدن کمان یا کشیدن ماشه انتظار کشش دارید. اما دیدن اینکه چگونه برخی از بازی های استارتاپی از این فن آوری استفاده کرده اند ، باعث ایجاد هیجان بیشتری در مورد بازی بعدی می شود. البته در بینی تنش وجود دارد اتاق بازی Astro، اما لحظات صعود شکننده ای نیز وجود دارد که نیاز به برخورد ظریف ماشه دارد ، در حالی که کنترل یک موشک کاملاً احساس جدیدی را ایجاد می کند. که در مایلز مورالس ، چسبندگی شبکه ولتاژ کمی رضایت بخشی دارد. و اگرچه کاملاً ساده بود ، اما احساس محرک ها را هنگام عکسبرداری دوست داشتم Bugsnax

DualSense همچنین دارای یک اسپیکر کنترلر به روز شده ، صفحه لمسی حساس تر و کنترل های پیشرفته حرکتی است ، اگرچه هیچکدام از آنها پیشرفت چشمگیری ندارند – اگر ترکیبی از محرک ها ، لغوها و بلندگوها باشد که واقعاً بهبود می بخشد کل تجربه

البته DualSense می تواند یک ترفند باشد. در حالی که کنترل کننده احساس شگفت انگیزی می کند ، ممکن است توسعه دهندگان بازی از بهترین ویژگی های اینجا استفاده کامل نکنند. بسیاری از تیم ها خراب می شوند تا به موقع یک بازی را برای چندین کنسول و رایانه دریافت کنند ، ممکن است منابعی را برای استفاده کامل از محرک های سازگار و بازخورد لمسی PS5 اختصاص ندهند. به صفحه لمسی DualShock 4 فکر کنید ، قابلیتی که به نظر من هنگام راه اندازی پلی استیشن 4 بسیار جالب بود – اما تعداد کمی از توسعه دهندگان ، حتی خود سونی ، از آن بسیار استفاده کرده اند. توسعه دهندگان در مورد ارتعاشات و عوامل محرک فراموش نخواهند کرد ، اما من می ترسم که تعداد کمی از افراد همه امکانات را کشف کنند.

البته PlayStation 5 بیش از کنترلر آن است. ادغام SSD سرعت بوت را افزایش می دهد ، صدای 3D در هدست Pulse 3D سونی عالی به نظر می رسد و با تلویزیون 55 اینچی منحصر به فرد OLED من ، تصاویر بسیار شگفت انگیز است. اما اگر پیشرفت های تکراری با وضوح واضح تر ، صدای غوطه وری بیشتر و زمان شارژ سریع تر ، جهشی بزرگ برای نسل بعدی به نظر نرسد ، شاید شما به اندازه من از کنترل کننده جدید خوشحال باشید.

با ما تماس بگیرید به نامه ها@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر