مهمترین مزیت کامپوزیت ها به نسبت دیگر انواع روکش های دندان، این است که تنها سطح جلوی دندان ها را پوشش میدهند، درنتیجه بیشتر دندان سالم می ماند و نیاز به تراش چندانی ندارد. افرادی که دوست ندارند دندان های خود را تراش دهند. به دلیل اینکه کمترین تغییر روی دندان های طبیعی شما روی دندان های شما اعمال می شود، شما به سادگی میتوانید کامپوزیت ونیر ها را تعویض کنید یا آنها را بردارید. کامپوزیت با توجه به لایه ی نازکی از مواد که روی دندان قرار می گیرد باعث محافظت دندان های شما از پوسیدگی می شود. چنانچه روی دندان هایمان کامپوزیت داشته باشیم، می توانیم ارتودنسی کنیم؟

به دلیل اینکه کامپوزیت ونیر به مینای دندان به خوبی می چسبد، به همین دلیل این افراد نمی توانند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند. افرادی که مشکل لثه دارند: افرادی مشکل لثه دارند قبل از درمان کامپوزیت ونیر باید آن را درمان کنند. همچنین مصرف بیشازحد شکر و مواد قندی نیز احتمال زرد شدن کامپوزیت دندان را افزایش خواهد داد. اولین مرحله در این شیوه درمانی، درست مانند سایر درمان های دندانپزشکی، ویزیت شدن توسط دندانپزشک است.

به هنگام اصلاح و پولیش کامپوزیت، شما میتوانید بخوبی لرزشهای مته را حس کنید اما حتی اگر در مواردی که از ماده بیحسی هم استفاده نشده باشد باز هم هیچگونه احساس دردی نخواهید کرد. اما این میزان طول عمر کامپوزیت دندان ها بصورت مستقیم با مراقبت فرد و بهداشت دهان و دندان مرتبط است. در مجموع آنچه که ما میتوانیم با عنوان طول عمر کامپوزیت دندان از آن یاد کنیم، مدت زمانی هست که از زمان گذاشتن کامپوزیت تا زمانی که تغییر رنگی می یابد که تنها با تعویض کامپوزیت قابل اصلاح هست را بین 5 تا 8 سال تخمین زده اند.

به هنگام تراشیدن و متهکاری کامپوزیت، دندانپزشک مرحله به مرحله و به تدریج از سنگها، تیغها، دیسکها و نوارهای ریز و ظریف استفاده میکند تا به یک پولیش هموار و براق دست یابد. این موضوع سوال بسیاری از افرادیست که به دنبال شناخت تکنیک های زیبایی دندانپزشکی هستند در این بخش به بررسی کامل آن ها خواهیم پرداخت : کامپوزیت دندان و لامینیت هر دو روش هایی هستند که یک هدف را دنبال میکنند و آن هم زیبایی بخشیدن به فرم دندان ها و درخشان کردن رنگ آن هاست اما تفاوت های اساسی نیز با هم دارند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان نیشابور لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر