سیر پس از تخمیر ، حالت ژله ای پیدا می کند و رنگ آن سیاه و مزه شیرینی پیدا می کند. سیر سیاه در واقع همان بوته های سیر است که طی فرایند و شرایطی خاص و با دستگاه ویژه بین ۶۰ تا ۹۰ روز در دمای تقریبی ۶۰ تا ۷۷ درجه سانتیگراد نگهداری می کنند؛ پس از آن سیر حالت ژله ای پیدا کرده و مزه آن شیرین و رنگ آن سیاه و کاملا بدون بو می شود. به طوری که لازم است بدانید سیر سیاه در مقایسه با سیر سفید مواد مغذی بیشتری داشته و مزه شیرینی دارد. فاصله بین تهران تا رامسر ۲۳۰ کیلومتر است؛ اگر یک جاده هموار پیش روی ما بود میتوانستیم طی دو الی سه ساعت از تهران به رامسر برسیم. با وجود آن چه در خصوص فواید مصرف سیر سیاه گفته شد، اگر شما هم قصد خرید سیر درجه یک صادراتی داشته باشید لازم است بدانید محصول تولید شده در قم یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین انواع محصول است. به طوری که هم اکنون سیر درجه یک قم در بازار خرید مستقیم موجود بوده و امکان تهیه با کیفیت ترین نوع سیر سیاه برای تمامی هموطنان در بازار داخل و خارج کشور فراهم شده است.

تحقیقات نشان داده است که سیر سیاه به علت اینکه دارای پتاسیم است ، ادرار آور بسیار خوبی است و برای افرادی که از بیماری های کلیوی و ورم وحفظ اب دربدن رنج می برند ، مفید است. آنتی اکسیدان قوی: یکی از مهمترین خواص سیر سیاه، خاصیت آنتی اکسیدانی آن بوده و از طرفی از آن می توان به عنوان آنتی بیوتیک ادرار آور استفاده کرد. تحقیقات نشان می دهد که سیر سیاه نه تنها رادیکال های آزاد را در شرایط آزمایشگاهی از بین می برد بلکه آنزیم های آنتی اکسیدانی را در داخل بدن فعال می کند. همچنین قدرت آنتی اکسیدانی در مقایسه با سیر خام به عنوان ماده اولیه به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و بنابراین افزایش اثرات مفید آن در مقایسه با سیر خام به میزان قابل توجهی آشکار است. بدن انسان می تواند از طریق عملی به نام هموستاز ، میزان قند خون را کنترل می کند.

ولی با این تفاوت که این محصول بعد از سه ماه ارزش غذایی سیر هفت ساله را می یابد. سیر تازه سیر یکی از اولین گیاهانی است که در تمامی دنیا برای سلامت انسان استفاده می شود و قدمتی 5000 ساله دارد . سیر سیاه همچنین، سطح بیومارکرهای تنش اکسیداتیو مانند: ۸-هیدروکسی دئوکسی گوانوزین و مالون دی آلدئید را کاهش و سطح آنزیمهایی مانند: سوپراکسید دیسموتاز و کاتالاز را که مانع از التهاب کلیه میشوند و نقش آنتیاکسیدانی دارند، افزایش میدهد. مصرف سیر سیاه سبب کاهش چربی مضر خون (LDL) و افزایش چربی خوب خون (HDL) و کلسترول خون شده و در نتیجه سطح چربی کل ، تری گلیسیرید و کلسترول خون کاهش می یابد. سیر سیاه نیز مانند سیر تازه برای قلب مفید است زیرا هر دو پلاک های چربی درون خون و رگ ها که با رسوب در بدنه رگ ها باعث تنگ شدن رگ ها و عروق شده و باعث کاهش جریان خون و افزایش فشار خون و سکته مغزی و قلبی می شوند ، را کاهش می دهد.

چربی زیاد در کبد شما می تواند باعث التهاب کبد شود ، که می تواند به کبد شما آسیب برساند و زخم ایجاد کند. آیا مصرف سیر به لاغری کمک میکند؟ به علاوه مصرف با صبحانه باعث جذب بهتر شده و انرژی تان را در طول روز افزایش می دهد. به عبارتی، کولیستین باعث افزایش سطح نیتروژن اوره و کراتینین در سرم خون میشود. اگر هموستاز به خوبی انجام نشود ، قند خون از حد استاندارد افزایش یافته و باعث بیماری دیابت می شود. توجه داشته باشید که هیچگاه از ظروف پلاستیکی و ظروفی به غیر از شیشه و یا سرامیک استفاده نکنید چرا که نمی تواند دمای لازم را به سیرهای معمولی انتقال دهد. که محصولات کشاورزی گوناگونی در این منطقه برداشت بشود. با این وجود اگر شما هم قصد خرید سیر سیاه درجه یک را دارید همین حالا می توانید از روش مستقیم اقدام کنید. لازم به ذکر است که در روش تولید صنعتی، ضمن کنترل دما و رطوبت در فرآیند تخمیر، زمان انجام این فرآیند را با استفاده از دستگاههای مدرن کوتاهتر میکنند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سیر سیاه بیز لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر