[ad_1]

تیچیزهای زیادی برای Marvel و Insomniac برای سال 2018 وجود داشت مرد عنکبوتی یک بازی ویدیویی ، از مکانیک چرخش در منهتن واقع بینانه گرفته تا شوک های عاطفی تاریخ. اما بسیاری از منتقدان یک مشکل اساسی در طرح داشتند: تخیلات پیتر پارکر از یک آلتر اگو ، که او آن را “عنکبوت عنکبوتی” نامید ، یک کارآگاه پخته که دارای تمام ویژگی های مشکل ساز قانون و نظمیک مبارز جرم تلویزیونی که صرف نظر از عواقبش از بازی با این قوانین امتناع می ورزد.

خط داستانی Spider-Cop در سال 2018 ، پنج سال پس از شروع اتحاد جنبش زندگی سیاه و سفید ، وحشتناک بود. در سال گذشته ، با آغاز اعتراضات جدید علیه خشونت پلیس در سراسر جهان ، این وضعیت حتی بدتر شده است. بازی پیگیری امسال ، مرد عنکبوتی: مایلز مورالسکه قهرمان آن یک نوجوان سیاه پوئری است ، به Insomniac فرصت داد تا به این انتقادها پاسخ دهد. اما در حالی که بازی لذت بردن از بازی است – با بازیگران فوق العاده و مجموعه جدیدی از قدرت های جالب Spidey – اما برای جلوگیری از هرگونه صحبت ظریف در مورد عدالت کیفری ، به عقب نیز تکیه می کند. در حقیقت ، پلیس تا حد زیادی از بازی حذف شده است و این مشکل را کاملا دور زده است.

این جای تأسف دارد ، زیرا این بازی – عنوانی که انتظار می رود میلیون ها نفر بازی کنند – به گونه ای منحصر به فرد برای دیدار با لحظه فعلی ما قرار گرفته است. مایلز ، که در مجموعه کتاب های کمیک خودش بازی کرد و قهرمان فیلم برنده اسکار برای سال 2018 است ، مرد عنکبوتی: در مرد عنکبوتی ، بومی نیویورک است ، جایی که تنش ها بین پلیس و جوامع رنگی سالهاست افزایش یافته است. پدر مایلز نیز یک پلیس بود که در جریان حمله تروریستی به این بازی در سال 2018 کشته شد. در ابتدای این بازی جدید ، پیتر تعطیلات خوبی را بدست می آورد و مایلز محافظ خود را ترک می کند تا خودش از نیویورک دفاع کند. Spidey کهنه سرباز چند ساعت قبل ناپدید شد که یک شرکت شرور به نام Roxxon ، تحت مدیریت Elon Musk ، محله متنوع مایلز در هارمل را تهدید کرد.

با توجه به تجربه زندگی و کار پدرش ، مایلس ممکن است احساسات پیچیده ای در مورد اجرای قانون و عدالت کیفری داشته باشد – احساساتی که می توانند در روند طرح این بازی به روشهای جالب و قابل تأمل ایجاد شوند. متأسفانه ، Insomniac فرصتی برای ارائه کل پیچیدگی داستان مایلز دارد.

بازی های ویدئویی با فیلم ، تلویزیون و کتاب فرق دارند زیرا به معنای واقعی کلمه بازیکن را در جای شخصیت اصلی قرار می دهند. شما به عنوان یک بازیکن ، فقط با یک شخصیت همذات پنداری نمی کنید ، بلکه او را ساکن می کنید – حرکات و انتخاب های او را کنترل می کنید ، حداقل تا آنجا که یک بازی اجازه می دهد. از نظر تئوری ، بازی ها توانایی ایجاد سطح همدلی بین بازیکن و شخصیتی را دارند که سایر سرگرمی ها ندارند. در آیه عنکبوتی تبلیغ می کند که هر کسی می تواند ماسک بزند. مرد عنکبوتی: مایلز مورالس این ویژگی را به هرکسی که پلی استیشن دارد ارائه می دهد. برای اینکه بازی های ویدیویی این فرصت را به دست آورند ، بسیار مهم است که آنها از بازیکنان دعوت می کنند زندگی افرادی را که شبیه آنها نیستند یا از یک پس زمینه نیستند ، زندگی کنند. اما سازندگان بازی همچنین باید آماده باشند تا از بازیکنان بخواهند با جنبه های ناخوشایند و ناخوشایند تجربه شخصیت ها مقابله کنند.

Ganke and Miles Morales in Spider-Man on PlayStation: Miles Morales

هانکه و مایلز مورالس در پلی استیشن مرد عنکبوتی: مایلز مورالس

سونی – بی خوابی

به افتخار او ، اینسومنیاک فهمید که مایلز نمی تواند همان رابطه پارکر ، یک سفیدپوست را با پلیس داشته باشد. بنابراین دوست مایلز به جای دریافت مشاوره از پلیس ، در حال طراحی برنامه ای است که به نیویورکی های پریشان اجازه می دهد جرایم را مستقیماً به مرد عنکبوتی گزارش دهند. این تعاملات صمیمی بیشتری را بین مایلز و افرادی که از آنها دفاع می کند تسهیل می کند. او مانند پیتر در بازی 2018 ، دانشمندان شیطانی را فقط بیرون نمی اندازد – او همچنین گربه های گمشده را پیدا می کند و لوله های شکسته را در یک پناهگاه بی خانمان در محله تعمیر می کند. مایلز و پیتر هر دو از طریق کارهای غیرمعمول دیگری مانند داوطلب کردن وقت و انرژی خود برای تأمین غذا و پناه دادن به افراد نیازمند ، از اجتماعات خود دفاع می کنند. اینها مثالهای تخیلی اما قانع کننده ای از چگونگی تقویت خدمات اجتماعی می توانند روابط اعتمادپذیرتر بین جوامع و مبارزان جرم را از بسیاری از تاکتیکهای فعلی پلیس تقویت کنند.

اما اینکه چرا مایلز ترجیح می دهد از پلیس دوری کند – یا اینکه ساکنان هارلم می توانند به جای پلیس به او مراجعه کنند – هرگز مستقیماً گفته نمی شود و بازیکنان ممکن است انتظارات متفاوتی در مورد نحوه بازی با لحظات ناگفته بازی داشته باشند. ولتاژ. یک بازیکن سیاه پوست که به دلیل نژادپرستی در سیستم عدالت کیفری ما با توجه دقیق به پلیس بزرگ شده است ، می تواند بلافاصله متوجه شود چه اتفاقی می افتد ، در حالی که یک بازیکن سفید پوش ممکن است به این نقاط دقیق تر که برای آنها توصیف شده است ، احتیاج داشته باشد زیرا تجربه کاملاً متفاوت با پلیس.

در یک جدایی مهم دیگر از بازی پیتر پارکر ، پلیس هرگز با دیدن مرد عنکبوتی مایلز در خیابان صحبت نمی کند. و در شرایطی که انتظار دارید پلیس را ببینید – به عنوان مثال ، در حال محافظت از یک رویداد سیاسی – در عوض نیروهای امنیتی خصوصی راکسون وجود دارد. (چرا Roxxon هزاران سرباز را با لباس جنگ آینده نگر استخدام می کند و چرا شهر نیویورک به این ارتش خصوصی شده به شدت مسلح اجازه می دهد آزادانه در منهتن پرسه بزنند ، توضیح داده نمی شود.)

این بازی به تنش غیر قابل توضیح بین مایلز و پلیس اشاره دارد. به عنوان مثال ، هنگامی که او گروهی از طرفداران خود را شکست می دهد ، او اغلب اصرار بر فرار سریع دارد زیرا پلیس “طرفداران زیادی برای مرد عنکبوتی نیستند”. این در مورد پیتر در بازی قبلی صادق نبود ، که اغلب برای مبارزه با جرم با رئیس پلیس همکاری می کرد و حتی به او کمک کرد تا یک سیستم نظارت بر شهر ایجاد کند. در اواخر مایلز مورالسمن بعد از درگیر کردن دهها شرور برای دستگیری پلیس مدتها معطل شدم و فقط دیدم که پلیس هنگام ورود به مایل چه عکس العملی نشان می دهد. اما پلیس به ندرت حاضر می شد و چندین بار که این کار را انجام می داد ، تعامل مایلز با آنها غیرممکن بود. (در مقابل ، پیتر در بازی 2018 اغلب با پلیس نسیم می گیرد)

کمبود پلیس تلاش برای اشاره به Black Lives Matter را در بهترین حالت به عنوان حرکات پوچ به حساب می آورد. در ابتدای بازی ، مایلز جمعیت زیادی را نجات می دهد. اما نیروهای امنیتی ماسک دار روکسون به جای اینکه از او به عنوان یک قهرمان استقبال کنند ، اسلحه های خود را به سمت او نشانه می گیرند و هدف او کشتن او است. مایلز دست های خود را در هوا بلند می کند ، و نشان می دهد آتش نمی گیرد. جمعیت مرد عنکبوتی را مرد خوبی می نامند. برخی تلفن های خود را بیرون می کشند تا یک قتل احتمالی را ثبت کنند. این صحنه راک صریح ترین اشاره در فیلم های ویروسی غم انگیز بی شماری از تیراندازی واقعی پلیس و کشته شدن مکرر افراد سیاه پوست غیرمسلح است. اما جایگزینی افسران پلیس و زنان واقعی با هواداران شرکتی غیر شخصی ، بیشتر قدرت او را عقب نگه داشته است. بازیکن هرگز مجبور نمی شود به مردان پشت نقاب نگاه کند که تصمیم گرفته اند کودک را بکشند.

ماموریت جانبی دیگر ، مایلز را به نقاشی دیواری Black Lives Matter هدایت می کند. لحظه بیانیه ای قدرتمند در خارج از جهان بازی است ، اما در آن گیج کننده است. جنبش Black Lives Matter برای اولین بار ذکر شده است. نمی توانستم صحنه ای گذشته نگر را بخواهم که در آن مایلز و پدرش درباره احساساتشان در مورد نژادپرستی پلیس بحث کنند.

مایلز مورالس در هارلم در مرد عنکبوتی: مایلز مورالس

مایلز مورالس در هارلم در مرد عنکبوتی: مایلز مورالس

سونی – بی خوابی.

اگر مایلز مورالس نتواند بیانیه بزرگی در مورد اجرای قانون ارائه دهد ، حداقل در مورد جوامع حاشیه ای حرفی برای گفتن دارد. در برهه ای از بازی ، مایلز خاطرنشان كرد كه راكسون در تلاش است تا از هارلم استفاده كند زیرا این شهر اهمیتی نمی دهد كه برای افرادی كه در آنجا زندگی می كنند چه اتفاقی می افتد – او معتقد است كه او تنها كسی است كه می خواهد از خانه خود دفاع كند. و همچنین شهروندان هارلم ، که مایلز را “مرد عنکبوتی ما” می نامند.

در همین حال ، مادر مایلز ، ریو مورالس ، با قول اخراج راکسون از محله ، که نیروگاه آزمایشی خود را در هارلم احداث کرده است ، نامزد انتخابات سیاسی می شود. استدلال وی بیانگر اعتراض واقعی الكساندرا اوكاسیو كورتس به برنامه های آمازون برای ساخت كارخانه در كوئینز است. اما در حالی که Ocasio-Cortez رهبران محلی و ایالتی را به عنوان نیروهای نهادی محرک ورود آمازون معرفی کرده است ، بازی Insomniac نتوانسته نقشی را که دولت در تصمیم Roxxon برای ایجاد فروشگاه در هارلم بازی می کند ، کشف کند. در پایان ، این بازی نشان می دهد که تهدیدهای هارلم خارق العاده است – مورالس برای نجات محله فقط باید جلوی یک عجیب جنون را بگیرد. اما تاریخ تهدیدهای واقعی جامعه مایلز از جمله لطیف سازی و نژادپرستی نهادی را نادیده می گیرد. (هارلم بازی احساس می کند حدود دو دهه مسن تر از معامله واقعی است ، جایی که استودیوهای یوگا و ساختمان های بلندمرتبه چند میلیون دلاری ، مشاغل و موسسات فرهنگی باسابقه سیاهان را جا به جا می کنند.

بیشتر مایلز مورالس بسیار متفکرانه و دقیق از راه های دیگر ساخته شده است. خانواده و دوستان مایلز بیانگر تنوع واقعی نیویورک هستند. او و مادرش در مکالمه به طور یکپارچه بین اسپانیایی و انگلیسی جابجا می شوند. او همچنین به زبان ASL صحبت می کند و با یک هنرمند خیابانی ناشنوا معاشقه می کند. این جنبه های بی سر و صدا انقلابی بازی باعث می شود که نیویورک مایلز غنی تر و واقعی تر از نسخه پیتر باشد.

لرزهای کوچکتر نیز وجود دارد. اگر مأموریت خاصی را به پایان برسانید ، یک مددکار گربه خاص کسب می کنید ، انگیزه تاکتیک های جنگی من را از خوشحالی خنده می کشد. این بازی برای کریسمس تنظیم شده است و بعد از مدتی می توانید با هدفون ، روسری و کلاه در بالای لباس اسپایدی در اطراف شهر بچرخید تا گرم شود. و هر کسی که در نیویورک زندگی می کند پس از آنکه ویروس کرونا در اوایل سال جاری مجبور به تعطیلی جدی شد ، در کاوش شهری که در ایالات متحده تحت محاصره بوده است ، احساس لذت دوباره پیدا می کند. در اواخر بازی ، من به بالای ساختمان امپایر استیت خزیدم و خودم را در حالی که اشک می ریختم ، دیدم که تصاویر زیبایی به تصویر کشیده شده و دقیقاً تکان دهنده از محله هایی است که ماه ها نتوانسته ام با خیال راحت از آنها بازدید کنم.

و با این حال من می خواهم مایلز مورالس سازندگان به همان اندازه که در کامل کردن منهتن مجازی خود وقت صرف کرده بودند ، به فکر چگونگی مقابله با نژادپرستی در نیروی پلیس افتاده بودند. آنها یک شهر و جامعه واقع بینانه ساختند. گام بعدی باید تصویری واقع گرایانه از دیدگاه خاص مایلز در مورد فوری ترین مسائل روز باشد. داستان خاص مایلز به عنوان پسر پلیس سیاهپوست پورتوریکو ، طبقه بندی معنای دفاع از جامعه به عنوان یک ابرقهرمان – از جمله زمان کمک به پلیس و زمان مبارزه با آنها – با یکی از غنی ترین و امیدوار کننده ترین موضوعات مرتبط در ارتباط است جدیدترین کمیک های ابرقهرمانی ، فیلم ها و نمایش های تلویزیونی. امیدوارم ، ورودی بعدی در سری بازی های ویدیویی مرد عنکبوتی این کار را انجام دهد.

بنویسید برای الیانا داکترمن در eliana.dockterman@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر