[ad_1]

تیوزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام کرده است که در لیست Semiconductor Manufacturing International Corp. ، تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین SZ DJI Technology Co. گنجانده شده است. و بیش از 60 شرکت امنیت ملی چین دیگر.

وزارت بازرگانی در بیانیه ای گفت: “این اقدام از آموزه ادغام نظامی و غیرنظامی چین ناشی می شود و شواهدی از فعالیت های بین SMIC و مورد نگران كننده در مجتمع نظامی – نظامی چین است.”

وزیر تجارت ویلبر راس صبح جمعه در مصاحبه ای با فاکس بیزینس این اقدام را تأیید کرد. اولین بار توسط رویترز یک شبه گزارش شد. سهام SMIC ، تولیدکننده برجسته تراشه چین ، در اخبار روز جمعه 5.2 درصد در هنگ کنگ کاهش یافت.

سایر نهادهای چینی تحت تأثیر این موارد عبارتند از: “امکان نقض حقوق بشر ، نهادهایی که از نظامی گری و ادعاهای غیرقانونی دریایی در دریای چین جنوبی حمایت کرده اند ، نهادهایی که اقلام آمریکایی را برای حمایت از برنامه های ارتش آزادیبخش مردم به دست آورده اند ، و نهادها و اشخاص. که خود را به سرقت اسرار تجاری ایالات متحده متعهد کرده اند ، “دولت ایالات متحده در بیانیه ای گفت.

یک مقام ارشد فروش گفت: “اطلاعات زیادی در مورد مطبوعات آزاد در مورد چگونگی شرکت DJI در وضعیت نظارت و سرکوب کلی در چین وجود دارد.”

اکثر شرکتهای تازه ممنوع شده چینی هستند و به شرکتهای مشابه Huawei Technologies Company خواهند پیوست. در لیستی که دسترسی آنها به فناوری آمریکایی را از نرم افزار به مدار دیگر منع می کند.

شرکت هایی از جمله Huawei و SMIC خود را در میان تنش های رو به وخامت بین دو اقتصاد بزرگ جهان دیده اند که از مبادلات تجاری تا بیماری همه گیر با آن روبرو شده اند.

پیش بینی می شد رئیس جمهور دونالد ترامپ پیش از روی کار آمدن جو بایدن رسماً قهرمانان ملی چین را تحریم کند.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین روز جمعه در سخنرانی ویدئویی خطاب به جامعه آسیا استفاده گسترده از تحریم ها علیه شرکت های چینی را “غیرقابل قبول” توصیف کرد. وی از ایالات متحده خواست “با کشاندن مفهوم امنیت ملی” و “سرکوب خودسرانه شرکت های چینی” جلوی این کار را بگیرد.

SMIC مستقر در شانگهای ، تأمین کننده شرکت کوالکام و Broadcom Inc ، در قلب قصد پکن برای ایجاد یک صنعت نیمه هادی در کلاس جهانی و ترک اعتماد به فناوری آمریکایی است. واشنگتن ، به نوبه خود ، ظهور و بلند پروازی چین برای تسلط بر فناوری را یک تهدید ژئوپلیتیک بالقوه می داند. لیست سیاه تهدید می کند که بلندپروازی های بلند مدت SMIC را با محروم کردن از تجهیزات مهم فلج کند.

برای شرکت های آمریکایی صادر کننده اقلام SMIC برای تولید تراشه های 10 نانومتری یا پیشرفته تر ، برنامه های مجوز آنها با “فرض عدم پذیرش” روبرو خواهد شد ، در حالی که اقلام تولید تراشه های بالاتر از تراشه های 10 نانومتری ، به گفته یک مقام ارشد فروش ، مورد به مورد بررسی می شود.

شرکت های صادر کننده قطعات ساخته شده در خارج از ایالات متحده با توجه به اینکه منشأ بسیاری از فناوری های آنها در ایالات متحده است ، با محدودیت های خاصی برای SMIC روبرو می شوند و واشنگتن در حال گفتگو با “دولت های همفکر” است تا رویکردی واحد نسبت به تولید کننده چینی ایجاد کند. از چیپس ، مقامات ارشد فروش گفتند. آنها از ارائه جزئیات در مورد دولتهایی که ایالات متحده با آنها صحبت می کند و عواقب احتمالی آن برای شرکتهای غیرآمریکایی مانند ASMl Holding NV و Tokyo Electron Ltd. ، که تجهیزات لازم برای تولید تراشه های پیشرفته را نیز تهیه می کنند ، خودداری کردند.

افرادی که این مسئله را می دانند ، در پاسخ به سرکوب فزاینده آمریکا ، چین قصد دارد در برنامه پنج ساله بعدی خود از نیمه هادی های به اصطلاح نسل سوم پشتیبانی گسترده ای برای افزایش خودکفایی داخلی در تولید تراشه ها ارائه دهد. انتظار می رود SMIC با حمایت صندوق سرمایه گذاری مدار مجتمع چین و همچنین صندوق سرمایه گذاری ثروتمند سنگاپور GIC Pte و سازمان سرمایه گذاری ابوظبی نقشی اساسی در این تلاش های مشترک داشته باشد.

نمایندگان SMIC به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. این شرکت پس از آنکه وزارت بازرگانی آن را در لیست جداگانه ای از محدودیت های صادراتی در ماه سپتامبر قرار داد ، SMIC را به تأمین ارتش متهم کرد ، تحت محدودیت های مشابه و کمتر شدید در حال کار بود. این تحریم ها سهام شرکت را تحت تأثیر قرار داد ، مدیر عامل شرکت لیانگ مونگ سانگ در این هفته به طور غیر منتظره استعفا داد و فروش دیگری را در پی داشت.

“با کمک جینگ لی و پیتر مارتین.”

با ما تماس بگیرید به نامه ها@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر