آن ها اغلب بهبود را در سطح انرژی، رابطه جنسی، رفع اختلالات نعوظ، کیفیت خواب بالا، ایجاد توده عضلانی و همچنین ممکن است تغییر مثبتی در خلق و روحیه خود مشاهده کنند. اگر از رشد بافت پستان نگران هستید و ناحیه پستان هایتان بسیار دردناک است یا توده واضح در آن دیده می شود ، ممکن است لازم باشد توده برداشته شود. بزرگ شدن سینه ها در جنس مذکر یافته ای غیر طبیعی تلقی می شود و بسیاری از والدین نگران علت بزرگی سینه ها در فرزندان پسر خود هستند. بعد از گذشت سه هفته از جراحی می توانید ورزش کنید ولی انجام فعالیت های کششی، ورزش های شدید و بلند کردن اجسام در این مدت ممنوع است. پس از گذشت چه مدتی از جراحی میتوان دوباره به سراغ ورزش رفت؟ عمل ژنيکوماستي ، به آقایانی که از بزرگ بودن سینه های خود رنج می برند و درصدد کاهش سایز آن می باشند ، توصیه می شود.

از نشانه های ظاهری این بیماری این است که نوک پستان ها در مردان برجسته می شود. این عارضه ممکن است یک یا هر دو پستان را و به طرق مختلفی تحت تأثیر قرار دهد. در حقیقت تعیین این که آیا شما یک کاندید کوچک کردن سینه هستید یا خیر کاملا آسان است. برخلاف برخی از شرایطی که هیچ گزینه درمانی واقعی ندارند، تستوسترون پایین و ژنیکوماستی اغلب قابل درمان هستند و کیفیت زندگی شما بهبود می یابد. بزرگی سینه مردان با شروع اخیر ( یعنی کمتر از ۶ ماه)اغلب خودبخود برگشت می کند ژنیکوماستی بلوغ د ر ۹۰درصد موارد طی ۶ ماه تا ۲ سال برگشت میکند و تداوم آن پس از ۱۷ سالگی ناشایع است. نتایج نهایی جراحی ژنیکوماستی در مردان در بسیاری از موارد دائمی است. درمان موارد خوش خیم در بالغین معمولا شامل اطمینان دادن به بیمار و خانواده اش درباره طبیعی و گذرا بودن این پدیده است. البته این نکته لازم به ذکر است که، کم بودن این هورمون می تواند زمینه های اساسی در اختلال سلامتی نیز داشته باشد. تنها در برخی موارد، این امر می تواند منجر به ایجاد درد در بافت سینه شود.

تنها تعداد محدودی از مطالعات پیرامون عوامل بزرگی سینه در مردان انجام شده است. گرافت های پوستی طبق وضعیت لایه هایی که باید برداشته شوند، به دو نوع گرافت هایی با ضخامت جزئی که تنها شامل خارجی ترین لایه های سطحی پوست می شود و گرافت های با ضخامت کامل که کل لایه بافت پوست به طور کامل برداشته می شود. اگرچه استروژن معمولاً در مقادیر کم یافت می شود. ژنیکوماستی بزرگ شدن بافت پستان در مردان به دلیل عدم تعادل هورمونهای بدن است، که در آن هورمونهای زنانه به نام استروژن که تا حدودی بیش از حد در بدن مرد ترشح میشوند با هورمونهای مردانه بنام آندروژن جمع میشوند. در صورتی که سطح هورمون های زنانه مانند استروژن در بدن مردان بالا برود موجب عدم تعادل با هورمون های مردانه یا آندروژن ها می شود و در نتیجه یکی از علائم آن بزرگ شدن سینه ها در مردان است. ژنیکوماستی ممکن است با داروهایی مانند رالوکسیفن (اویستا) و تاموکسیفن (Soltamox) درمان شود. تستوسترون پایین و ژنیکوماستی از بیماری های شایع در مردان است، به ویژه با افزایش سن. اغلب این بیماری در آقایانی که در سن بالا قرار دارند شایع می باشد.

ژنیکوماستی در مراحل مختلف رشد و در ارتباط با برخی بیماریها در مردان و پسران شایع است. هنگامی که پسران به بلوغ می رسند، تغییر قابل توجهی در فعالیت هورمونی آن ها مشاهده می شود. طبق گفته های بنیاد مراقبت ارولوژی، از هر 4 مرد بالای 45 سال یک نفر از T کم رنج می برد. این را می توان با یک برش کوچک و یک دوره بهبودی نسبتاً کوتاه انجام داد. آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار تمام نکات و مراقبت های گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا دوره نقاهت با سرعت بیشتری طی شود. این کار با یک برش کوچک و یک دوره بهبودی نسبتاً کوتاه انجام می شود. این کار به تغییر شکل و تسریع در بهبودی کمک میکند. بحث در مورد گزینه های درمانی با پزشک می تواند به شما در کنترل سلامت و بدن شما کمک کند. این درمانها ممکن است شامل جراحی اصلاحی یا زیبایی باشد تا شکل و ظاهر مورد نظر شما ارائه شود. پایین بودن سطح تستوسترون در آقایان ممکن است بعضی اوقات منجر به وضعیتی بنام ژنیکوماستی یا رشد سینه های بزرگتر در افراد دارای جنسیت مردانه شود.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ژنیکوماستی با ورزش بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر