سرور مجازی برای کسب و کارهایی مناسب است؟

امروزه همه کسب و کارها صرف نظر از شهرت و بزرگ یا کوچک بودنشان نیاز به حضور فعال در اینترنت و دنیای آنلاین دارند. برای رسیدن به این مهم نیاز به سرورهای مجازی با کیفیت دارند. این امر به ویژه برای مشاغل مبتنی بر معاملات آنلاین مهم است. مثلا فروشگاه های آنلاین یا حتی سایت های تجارت و صرافی. انتخاب بهترین سرور مجازی بسته به کار

چه سروری را انتخاب کنیم؟

برای مشاغل کوچکتر که بودجه محدود و قدرت مالی کمی دارند، این کار ساده اما موثر می تواند گام بزرگی باشد. باید در نظر داشت که هزینه راه اندازی یک سرور مجازی با کیفیت برای این کسب و کارها بسیار بالاست و در صورت عدم رسیدگی می تواند صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که آنها ترجیح می دهند از سرور مجازی به جای سرور اختصاصی استفاده کنند. زیرا سرورهای مجازی از نظر قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری نزدیکترین جایگزین به سرورهای اختصاصی هستند. انتخاب بهترین سرور مجازی بسته به کار یکی از موثرترین اقدامات است.

سرورهای مجازی

سرورهای مجازی در واقع رابط بین دو نوع سرور اختصاصی و اشتراکی هستند. در این روش منابع از پیش تعریف شده مانند رم، پهنای باند و قدرت پردازش در اختیار سرور مجازی قرار می گیرد. این سرورها نیازی به اشتراک گذاری این منابع با سایر وب سایت ها ندارند، اگرچه گاهی اوقات ممکن است بر روی چندین سرور مجازی مجزا در یک سرور فیزیکی واحد میزبانی شوند.

مزایای اصلی سرور مجازی برای مشاغل کوچک

هنگامی که برای یک سرور مجازی ثبت نام می کنید، به سرور مجازی ارائه دهنده دسترسی “ریشه” دارید. یعنی شما به تمام امکانات سرور دسترسی دارید و در واقع کنترل کاملی روی خود سرور دارید. در صورت نیاز می توانید سرور را راه اندازی مجدد کنید. علاوه بر این، شما این امکان را دارید که تمام تنظیمات سرور را به دلخواه خود تغییر دهید و آنها را به دلخواه شخصی سازی کنید. شما همچنین مجاز به اجرای سیستم عامل مورد علاقه خود بر روی آن سرور هستید. از آنجایی که سیستم عامل مورد استفاده توسط سرور انتخاب شماست، شما نیز مجاز به سفارشی سازی نرم افزارهای سازگار با سیستم عامل هستید. این اقدامات در سرورهای مشترک امکان پذیر نیست.

بهترین انتخاب برای مشاغلی که با کمبود بودجه مواجه هستند

هزینه های مازاد قطعا یک مشکل بزرگ برای هر کسب و کاری است. بنابراین در هر زمینه ای هر راه حلی که با کمترین هزینه به نتیجه دلخواه منجر شود بهترین انتخاب محسوب می شود. در این صورت سرورهای مجازی بسیار جلوتر از انواع دیگر سرورها هستند و در صدر فهرست اولویت های کسب و کار قرار دارند. زیرا این سرورها نسبت به همتایان خود در این زمینه بسیار مقرون به صرفه تر و موثرتر هستند. این خبر خوبی برای بودجه مشاغل کوچک است. نکته دیگر این است که با وجود سرورهای اختصاصی، نیازی به پرداخت هزینه منابعی که برای سرورهای مجازی استفاده می شود ندارید.

ایندکسر