[ad_1]

مندر هفته های ابتدایی شیوع COVID-19 در ایالات متحده در بهار امسال ، تکنسین ها ایده ای را برای کمک به کنترل شیوع ویروس جدید ارائه دادند: تلفن های هوشمند می توانند به کاربرانی که به طور بالقوه در معرض دیگران قرار گرفته اند با COVID-19 اطلاع دهند و میلیون ها دستگاه را به کارآمدترین ارتش ردیاب های بهداشت عمومی در جهان. با استفاده از اپل و گوگل به طور مشترک نرم افزاری در ماه مه منتشر شد که به سرویس های بهداشت عمومی ایالتی و ملی امکان ایجاد چنین برنامه های اطلاع رسانی در معرض خطر را داد.

اما در حالی که همه گیری در کشور سوزانده شد ، روند کند توسعه ، دسترسی ناچیز مردم و سو susp ظن به نرم افزار جدید از هر دو کشور و مصرف کنندگان ماه ها تلاش را کند کرد. در طول تابستان ، فقط شش کشور برنامه را با استفاده از این نرم افزار منتشر کردند. فقط چهار نفر دیگر در ماه اکتبر پیوستند. حتی در کشورهایی که اپلیکیشن های EN را منتشر کردند ، پذیرش اغلب بسیار آهسته بود ، با برداشت بسیار بیشتر از تلاش های مشابه در کشورهایی مانند ایرلند ، جایی که حدود یک سوم بزرگسالان از ماه نوامبر از برنامه ها برای ردیابی COVID-19 استفاده کردند. در آلاباما ، تنها 3٪ از جمعیت بزرگسال این ایالت ، بیش از دو ماه پس از راه اندازی ، برنامه EN ایالت را تا پایان ماه اکتبر بارگیری کرده بودند. در ابتدای دسامبر این تعداد هنوز هم تنها 4.6٪ بود. کارولینای شمالی و پنسیلوانیا ، هر دوی آنها برنامه های EN را در اواخر سپتامبر راه اندازی کردند ، در اوایل دسامبر موفق شدند حدود 6 درصد از جمعیت بزرگسال خود را به این هواپیما برسانند.

اما دفعات پذیرش برنامه های EN در برخی از ایالت ها ، در مقایسه با رویکرد جدید اپل و گوگل ، به شدت در مقایسه افزایش می یابد. کشورهایی که از پروتکل جدیدی به نام Exposure Notifications Express (EN Express) استفاده می کنند و در سپتامبر راه اندازی شده است ، می توانند به سرعت و به آسانی نسخه اصلی ، از پیش قالب بندی شده برنامه های ردیابی تماس اپل / گوگل را اجرا کنند ، در هزینه ها و زمان توسعه صرفه جویی کنند. EN Express همچنین به ایالت ها اجازه می دهد تا اعلان های فشاری را برای تشویق ساکنان برای پیوستن ارسال کنند ، این ویژگی به نظر می رسد منجر به تصویب سریعتر شود.

برخی از کشورهایی که اخیراً برنامه هایی را با رویکرد به روز شده راه اندازی کرده اند ، از ثبت نام خود جلوتر هستند و امیدواری می دهند که فناوری اطلاع رسانی در معرض قرارگرفتن بر اساس تلفن های هوشمند ممکن است در نهایت به کاهش انتشار COVID-19 در کلرادو ایالات متحده کمک کند ، EN Express در اواخر اکتبر ، معادل بیش از 28٪ از بزرگسالان را در پایان ماه نوامبر ثبت کرد. در واشنگتن دی سی ، که EN Express را در تاریخ 30 نوامبر راه اندازی کرد ، تقریباً 17 درصد از بزرگسالان این ایالت فقط در مدت چهار روز این نرم افزار را فعال کردند. ورود به Connecticut EN Express کمتر از یک هفته پس از راه اندازی در اواسط ماه نوامبر به 20٪ رسید. وزارت بهداشت ایالت کالیفرنیا تخمین می زند که 13٪ از بزرگسالان در یک روز از راه اندازی برنامه EX Express در 10 دسامبر ثبت نام کردند. و در نوادا ، جایی که فقط 5٪ از بزرگسالان از برنامه منتشر شده در اواخر ماه اوت استفاده می کنند ، راه اندازی سرویس رایگان EN Express در 10 دسامبر منجر به پذیرش بیش از 9٪ فقط در چهار روز شد.

در هیچ کجا تضاد بین سیستم های قدیمی و جدید به مراتب بیشتر از مریلند و ویرجینیا نیست. ویرجینیا اولین برنامه اعلان قرار گرفتن در معرض ایالات متحده را در ماه آگوست راه اندازی کرد و به آرامی در حال دسترسی به کاربران است که تاکنون یکی از موفق ترین تلاش های فرزندخواندگی در این کشور بوده است. 13٪ از بزرگسالان در ویرجینیا تا ماه دسامبر ثبت نام می کنند. درست در آن سوی مرز در مریلند ، در اواسط ماه نوامبر ، کارمندان اولین برنامه اعلان قرار گرفتن در معرض کشور را با استفاده از EN Express راه اندازی کردند. در پایان ماه ، بیش از یک چهارم بزرگسالان ایالت ثبت نام کرده بودند ، و تلاش های ماهانه ویرجینیا را فقط در عرض چند هفته انجام ندادند.

کاتلین فلدمن ، دانشمند ارشد بهداشت عمومی در بخش بهداشت مریلند گفت: “تأخیر ما تا حدی عمدی بود.” فلدمن گفت: در حالی که ویرجینیا در تابستان امسال برای استقرار یک برنامه ردیابی تماس عجله داشت ، مقامات بهداشت عمومی مریلند منابع خود را بر روی تلاش های سنتی برای ردیابی تماس متمرکز کردند در حالی که منتظر بودند ببینند که چگونه اقدامات دیجیتالی جدیدتر در جاهای دیگر به وجود آمده است. هنگامی که سرانجام برنامه مریلند شروع به کار کرد ، آنها توانستند از EN Express استفاده کنند که با راه اندازی برنامه ویرجینیا در دسترس نبود.

مقامات کلرادو نیز عمدا منتظر اجرای یک برنامه اطلاع رسانی در معرض نور قرار گرفتند. سارا تونبرگ ، رئیس تیم پاسخ نوآوری Coronavirus در کلرادو گفت: “وقتی EN Express به گزینه ای تبدیل شد ، برای ما کاملاً واضح بود که این فناوری بالغ است.” از جمله عواملی که باعث افزایش پذیرش می شود ، Tuneberg به تجربه ساده تر کاربر اشاره می کند (به عنوان مثال ، در iPhone ، کاربران می توانند به جای بارگیری برنامه ، EN Express را در تنظیمات خود قرار دهند) و این واقعیت که دولت مجبور به عقد قرارداد نبوده است. یک توسعه دهنده خصوصی برای ساختن برنامه خود و در عوض می تواند این منابع را به خدمات اختصاص دهد.

تونبرگ گفت: “ما می دانیم که ایالات متحده برنامه های زیادی را که باید از فروشگاه برنامه بارگیری کنید مورد قبول نیست.” “خدمتی وجود داشت که ما را ملزم به پرداخت شش ، هفت ، هشت رقم نمی کرد … این کار فقط در زمان مناسب برای ما انجام شد.”

در ویرجینیا ، کارمندان قصد دارند EN Express را برای تکمیل برنامه ردیابی تماس خود راه اندازی کنند (هر دو روش سازگار هستند و هر دو از یک سیستم اساسی یکسان استفاده می کنند). اما ایالت های دیگر مانند کارولینای شمالی ، آلاباما و دلاور که برنامه های ردیابی ویروس کرونا را راه اندازی کرده اند ، اما در مواردی که پذیرش نسبت به بسیاری از کشورها با استفاده از EN Express کندتر است ، هنوز برنامه ای برای استفاده از این ابزار جدید ندارند. مقامات اپل می گویند توصیه می کنند همه کشورها EN Express را استفاده کنند ، حتی اگر قبلاً برنامه خود را ایجاد کرده باشند.

با این حال ، حتی در کشورهایی که میزان پذیرش بالایی دارند ، دشوار است که بگوییم این نرم افزار در مبارزه با همه گیری چه تفاوتی ایجاد می کند. متخصصان و تکنسین های بهداشتی اغلب ادعا می کنند که مصرف 15٪ می تواند عفونت COVID-19 را 15٪ و مرگ را 11٪ کاهش دهد ، این آمار مبتنی بر مدل است که توسط دانشگاه آکسفورد و گوگل منتشر شده است. در هر صورت ، از آنجا که EN Express سرمایه گذاری اولیه را برای دولت های ایالتی به طور قابل توجهی کاهش می دهد ، به نظر می رسد کشورهای بیشتری به آن بپیوندند. “من فکر می کنم که [EN Express] این کمک می کند ، “می گوید Tuneberg از کلرادو. “نکته جالب در مورد همه گیری جهانی این است که شما گروه کنترل ندارید ، بنابراین ما هرگز نمی دانیم که چقدر موثر بوده است. اما این صدمه ای نمی زند. “

بنویسید برای Alejandro de la Garza در alejandro.delagarza@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر