[ad_1]

دبلیومارک زاکربرگ ، بنیانگذار فیس بوک ، برنامه خود را در سال 2018 برای یک هیئت نظارت مستقل برای بررسی عملکرد کارکنان در موقعیت های بحث برانگیز بیان کرد و گفت که این روند اطمینان می دهد که شرکت تصمیماتی می گیرد که به نفع جامعه باشد.

اکنون هیئت نظارت که 20 عضو آن شامل وکلا ، روسای سابق کشورها ، متخصصان رسانه و کارشناسان حقوق بشر هستند ، اولین پرونده های خود را برای رای گیری انتخاب کرده است.

برخی از فعالان با احتیاط از این هیئت قدردانی کرده و آن را گامی در جهت صحیح جهت شفافیت می دانند ، اما منتقدان می گویند اختیارات آن برای مقابله با مشکلات عمده ای که فیس بوک در زمینه کنترل انتشار اطلاعات نادرست و سخنان نفرت انگیز دارد بسیار محدود است.

و حداقل یک گروه که خواستار پاسخگویی فیس بوک است می گوید موارد هیئت نظارت نشان می دهد که در واقع اطلاعات غلطی را کنترل نخواهد کرد – از جمله در مورد COVID-19 و انتخابات 2020 ایالات متحده – که گسترده است. در بستر رسانه های اجتماعی ، که تخمین زده می شود 2.7 میلیارد کاربر در سراسر جهان داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تئوری های توطئه چگونه انتخابات سال 2020 را شکل می دهند

شش مورد انتخاب شده توسط هیئت نظارت برخی از مبانی را پوشش می دهد که فیس بوک در تعدیل آنها در سال 2020 با مشکل روبرو است. دو مورد ادعای سخنان نفرت انگیز وجود دارد ، یک قسمت ادعای اطلاعات نادرست COVID-19 ، یک نمونه از ادعای تحریک به خشونت و نقل قولی از شخصی که فیس بوک آن را “فردی خطرناک” می داند. همچنین در نشریه ای درباره سرطان پستان در مورد نوک پستان ماده اختلاف وجود دارد. هیئت مدیره هنوز نشریاتی را که حاوی اطلاعات نادرست درباره انتخابات سال 2020 در ایالات متحده است ، بررسی نکرده است.

در اینجا مواردی است که باید درباره هیئت نظارت فیس بوک و اولین مواردی که آن انتخاب می کند بدانید.

هیئت نظارت فیس بوک چیست؟

هیئت نظارت فیس بوک یک نهاد مستقل است که توسط فیس بوک در ماه مه برای بررسی تصمیمات برای بارگیری پست های جنجالی ایجاد شده است.

مدیران فیس بوک امیدوارند که هیئت نظارت – سازمانی مشابه دیوان عالی کشور – از فشارهای جمع شده در طی سالها پوشش متناقض قوانین شرکت (یا فقدان آن) در مورد سخنان نفرت انگیز و اطلاعات غلط ، و موارد دیگر ، کاسته شود. با مسائل دیگر

هلی تورنینگ-اشمیت ، یکی از چهار ر coسای آن و نخست وزیر سابق دانمارک ، در تماس ماه مه هنگام اعلام اعضای هیئت مدیره ، گفت: “هیئت مدیره” در حال ساخت مدل جدیدی برای مدیریت سیستم عامل است. “

نخست وزیر پیشین دانمارک ، هلی تورنینگ-اشمیت ، در اولین اجلاس #SheIsEqual در 28 سپتامبر 2018 در نیویورک سخنرانی کرد.

نخست وزیر سابق دانمارک هلی تورنینگ-اشمیت در اولین اجلاس #SheIsEqual در 28 سپتامبر 2018 در نیویورک سخنرانی کرد.

لی وگل / گتی ایماژ برای Procter & Gamble

اما اختیارات هیئت مدیره محدود است. او فقط می تواند در مورد اینکه پست ها به اشتباه حذف شده اند یا نه در مورد افرادی که مجاز به ماندن هستند ، تصمیم بگیرد – گرچه می گوید در آینده این کار را شروع می کند. او فقط می تواند قوانین فعلی فیس بوک را تفسیر کند ، اما قوانین جدیدی را تنظیم نمی کند.

علاوه بر این ، او قدرت درخواست اسناد داخلی از فیس بوک را ندارد – به عنوان مثال ، در مواردی که از تصمیم گیری کارکنان شکایت می شود ، سخنگوی هیئت مدیره به TIME تأیید کرد.

از زمان ارائه اسناد که در ماه اکتبر افتتاح شده است ، تاکنون فقط شش مورد را از بین بیش از 20000 مورد گزارش شده توسط مصرف کنندگان انتخاب کرده است و سه ماه به خود فرصت داده است تا درباره آنها بحث کند به گفته هیئت مدیره ، هدف این است که با حکم پرونده هایی که احتمالاً بسیاری از مصرف کنندگان را تحت تأثیر قرار دهد ، مقدمات ایجاد شود.

دیا کایالی ، مدیر مشاور وکالت در Mnemonic ، یک گروه حقوق بشر ، گفت: “ما نمی دانیم که این شورا در واقع سیاست های رفتار پلتفرم را تغییر می دهد تا زمانی که در مورد اولین پرونده خود تصمیم بگیرد و ببیند واکنش فیس بوک چگونه است.”

مواردی که هیأت نظارت بر فیس بوک در نظر دارد چیست؟

شورا جزئیات شش مورد اول خود را در تاریخ 1 دسامبر به اشتراک گذاشت ، اما جزئیات را برای شناسایی کاربران مربوطه فاش نکرد.

پنج مورد از موارد هیئت نظارت عبارتند از:

  • موردی که در آن کاربر دو عکس از یک کودک مرده را به اشتراک گذاشته است ، همراه با اظهارنظر درباره این که چرا رفتار چین با مسلمانان اویغور با انتقام مواجه نشده است.
  • پرونده ای از کاربری که آذربایجانی ها را به تخریب کلیساهای ساخته شده در ارمنستان متهم می کند ، همراه با کتیبه ای که تحقیر آذربایجانی ها را نشان می دهد.
  • موردی که در آن کاربر عکسی از علائم سرطان پستان را به اشتراک می گذارد ، که برخی از آنها شامل نوک پستانک قابل مشاهده است ، در آنچه که وی می گوید تلاش در جهت افزایش آگاهی است.
  • موردی که در آن یک کاربر نقل قولی از جوزف گوبلز ، رئیس تبلیغات نازی ها را در مورد اهمیت توسل به احساسات به جای عقل و بی اهمیت بودن حقیقت در تبلیغات سیاسی به اشتراک گذاشته است. کاربر گفت این نقل قول به عنوان تفسیر سیاست فعلی ایالات متحده در نظر گرفته شده است.
  • پستی در یک گروه در فیس بوک که از استراتژی COVID-19 فرانسه انتقاد می کند و ادعا می کند که داروهای اثبات نشده هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین داروهای COVID-19 هستند.

ابتدا همه پست ها توسط ناظران فیس بوک حذف شدند – تصمیماتی که کاربران در پشت پیام ها ادعا می کنند ناعادلانه است.

در مورد ششم اعلام شده در روز سه شنبه ، یک کاربر نظرات نخست وزیر سابق مالزی ماهاتیر محمد را که می گوید مسلمانان حق دارند میلیون ها نفر از مردم فرانسه را بکشند ، به اشتراک گذاشت – نظراتی که به دلیل نقض قوانین گفتاری از فیس بوک حذف شد از نفرت کاربر پیام را بدون اظهار نظر ارسال کرد و گفت که این تلاشی برای آگاهی از “کلمات وحشتناکی” است که محمد از آن استفاده کرده است.

اما روز جمعه ، هیئت نظارت با به روزرسانی اعلام کرد که دیگر نمی تواند به پرونده مربوط به پیام های رهبر سابق مالزی رسیدگی کند ، زیرا پست مورد نظر توسط کاربری که آن را ارسال کرده بود حذف شده است و این امر برای بررسی غیرقابل قبول است.

هیئت نظارت پرونده را جایگزین پستی شامل ادعای تحریک به خشونت در هند کرد: عکس یک مرد با شمشیر ، با عنوان “بحث در مورد برداشتن شمشیر از خار در پاسخ به انتقاد” کافران “از پیامبر”. اشاره به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه است که برخی از مسلمانان اسلام هراسی می دانند. فیس بوک این پست را به دلیل تحریک به خشونت حذف کرد زیرا حاوی “تهدید محجبه” علیه ماکرون بود.

کارشناسان اطلاعات محدود ارائه شده توسط هیئت نظارت در هر مورد را زیر سال بردند. کیالی گفت: “من بسیار نگران هستم که در نهایت ما نمی توانیم تصور خوبی از این که آنها تصمیمات خود را بر اساس چه اطلاعاتی دارند ، بگیریم.” “اگر آن را در عمل ببینیم ، مقایسه آن با دادگاه دشوار است اگر این سطح اطلاعات ارائه شده باشد.”

شش مورد اول موجود ، برخی از راه حل های پیچیده ای را که ناظران فیس بوک مرتباً با آنها روبرو هستند برجسته می کند. آیا به یک مصرف کننده اجازه داده می شود که یک سخنان نفرت انگیز را توسط یک سیاستمدار به اشتراک بگذارد تا تأکید کند که چقدر وحشتناک است ، حتی اگر مصرف کننده اطلاعات همراه را منتشر نکند؟ آیا اگر فرزندان متوفی عادت دارند در مساله سیاسی به خانه بروند ، باید اجازه عکس داد؟ کجا باید مرز بین اطلاعات غلط و انتقاد از سیاست COVID-19 دولت ملی را کشید؟

برنت هریس ، مدیر حاکمیت جهانی و امور جهانی فیس بوک ، گفت: “این مدل نظارت مستقل بیانگر فصل جدیدی در حاکمیت آنلاین است و ما متعهد به اجرای تصمیمات هیئت مدیره هستیم.” “ما مشتاقانه منتظر اولین تصمیماتی هستیم که در ماه های آینده صادر خواهد شد.”

چه کسی از هیئت نظارت فیس بوک انتقاد می کند؟

در اوایل سال جاری ، گروهی از کارشناسان و فعالان سیاست های فناوری اعلام کردند که در حال ایجاد یک گروه جایگزین هستند – “هیئت نظارت واقعی فیس بوک” لقب می گیرند تا فیس بوک را در برابر روندی که به گفته آنها ناقص است ، پاسخگو باشد.

این گروه از افزایش شفافیت روند تعدیل ، که مات نیست ، استقبال کردند ، اما گفتند که این یک تبلیغ تبلیغاتی است و نه راه حلی برای اطلاعات غلط و سخنان نفرت ، که به گفته آنها هنوز در سیستم عامل های فیس بوک گسترده است.

جسیکا گونزالس ، عضو هیئت مدیره جایگزین و مدیر اجرایی غیرانتفاعی مطبوعات آزاد ، که برای آزادی رسانه ها و اینترنت فعالیت می کند ، گفت: “این تلاشی برای حل مشکلات فیس بوک در زمان واقعی نیست.”

وی گفت: “برای فیس بوک مهم است که فرایندی را ببیند که آیا به درستی محتوا را حذف می کند”. “اما این به مشکلات اصلی که در فیس بوک می بینیم ، نیست ، اطلاعات نادرست گسترده ای در مورد آنها وجود دارد. [COVID-19] و انتخابات آمریکا. هیچ چیز قبل از این هیئت مدیره ظاهر نمی شود ، مگر اینکه قبلاً از فیس بوک بارگیری شده باشد و البته مطالب زیادی نیز در این سیستم عامل باقی مانده است. “

پست هایی که نتایج انتخابات سال 2020 را زیر سوال می برند ، همانطور که اطلاعات نادرستی درباره COVID-19 نیز وجود دارد ، همچنان در دسترس هستند. در حالی که فیس بوک قبل از 3 نوامبر 180 میلیون پست را به عنوان اطلاعات نادرست مربوط به انتخابات برچسب گذاری کرده و تعداد مشابهی از پست های جعلی COVID-19 را گزارش کرده است ، اما مدیران با سخت گیری شدید آنچه بسیاری از کارمندان خود می بینند مخالفت کردند. مطابق با 24 نوامبر در نیویورک ، در فیس بوک به عنوان محتوایی که برای دموکراسی و بهداشت عمومی مضر است بار گزارشی به نقل از کارمندان گمنام

در یک آبشار اعلام کرد همان روز که هیئت نظارت بر فیس بوک اولین پرونده های خود را افتتاح کرد ، هیئت مدیره جایگزین گفت که اعضای آن سه پرونده خود را مورد رسیدگی قرار می دهند: مواردی که در مورد تصمیماتی که توسط هیئت مدیره فیس بوک تحت قوانین فعلی قابل شنیدن نیست.

اولین مورد این است که آیا استیو بانون را برای استفاده از این بستر برای مراجعه به دکتر آنتونی فوزی ، متخصص بیماریهای عفونی دولت ایالات متحده ، که گردن زده شده است ، ممنوع کرد. به گفته فعالان ، دو مورد دیگر پرونده یک فعال ویتنامی است که به درخواست دولت این کشور توسط فیس بوک ممنوع شده است (برای بررسی توسط هیئت نظارت غیرقابل قبول است) ، و یک گروه خاص فیس بوک که اطلاعات نادرست COVID-19 در آن گسترده است. (طبق قوانین فعلی ، هیئت نظارت نمی تواند تصمیم بگیرد که آیا گروههای خاصی باید در این سیستم پذیرش شوند).

سخنگوی شورای فعالان جایگزین در بیانیه ای گفت: “هدف ما یک فیس بوک با مسئولیت دموکراتیک است.” “در حال حاضر محتوای زیادی وجود دارد که این همه به سایت آسیب می رساند ، اما هیچ یک از آنها توسط هیئت مدیره قابل بررسی نیست. ما یک فرایند مدیریت سایه ایجاد کرده ایم تا مواردی را بررسی کنیم که فیس بوک به سادگی اجازه تصمیم گیری در هیئت نظارت خود را ندهد. “

بنویسید برای بیلی پریگو در billy.perrigo@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر