سطح پوست به دلیل منافذ ریز و اکسیژنی که جذب میکند، به راحتی سطح خوبی برای جذب چرک ها فراهم می کند، همچنین پوست صورت به دلیل حساس بودن نسبت به پوست قسمت های دیگر بدن زودتر در معرض پیری و نابودی قرار می گیرد. یکی دیگر از ویژگیهای کرم های ضد آفتاب خوب این است که در برابر رطوبت یعنی آب و عرق، مقاوم هستند.

برای شستن پوست صورت اول با آب ولرم آن را نم دار کنید. شستشوی زیاد صورت مطالعات علمی نشان دادهاند به طور ایده آل، بهتر است صورت خود را دوبار در روز بشویید؛ یک بار صبح و یک بار شب. پس، توصیه می کنیم بعد از استفاده دستمال آرایشی ، پوست خود را با یک شوینده صورت ملایم بشویید. خشک کردن صورت با حوله ی بدن وقتی دوش می گیرید، صورت خود را با همان حوله ای خشک می کنید که بدنتان را خشک کرده اید؟ درست است که بدنتان را تازه شسته اید، ولی باکتری هایی که به طور طبیعی روی بدنتان زندگی می کنند با باکتری هایی که روی صورتتان زندگی می کنند، متفاوتند.

از دستمال مرطوب پاک کننده آرایش به تنهایی استفاده نکنید تمیز کردن صورت با دستمال های مرطوب پاک کننده آرایش به تنهایی کافی نیست. البته بعد از ورزش کردن و تعریق شدید هم شستشوی صورت لازم است. پس حواستان باشد، اگر آرایش تان غلیظ نیست، ضد آفتاب تان چرب نیست و تعریق شدید نداشته اید، ۲ بار در روز شستن پوست صورت برای شما کافی است. ولی، ممکن است ترکیبات شان در منافذ پوست صورت باقی بماند. ممکن است ۲۰ تا ۳۰ ثانیه کف روی پوستتان بماند.

بعد، با نوک انگشتان خود و با حرکت دایره ای، پاک کننده پوست را ۳۰ ثانیه روی پوست پخش کنید. در ادامه، مهمترین ویژگیهای کرم های ضد آفتاب را عنوان میکنیم. این کرم مخصوص خانم های باردار و شیر ده هم تولید شده است و سبک و قابل جذب نیز می باشد . استفاده ی درست و اصولی از ضد آفتاب نیز میتواند به شما در محافظت از پوستتان کمک به سزایی داشته باشد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کرم ضد آفتاب توتال درم لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر