در این مقاله به بررسی مزایای خانه های هوشمند نسبت به یک خانه معمولی می پردازیم. استفاده از فناوری هوشمند کردن خانه ها نه فقط در خانه های لوکس و لاکچری بلکه در خانه های معمولی و متوسط نیز در حال افزایش است به طوری که می توان گفت که در چند سال آینده این فناوری در بیشتر خانه ها به کار گرفته می شود و خانه های معمولی جای خود را به خانه های هوشمند می دهند. در اینجا ساخت خانه هوشمند را توضیح می دهیم که چطوری با استفاده از رزبری پای، MySQL دیتابیس و FLASK یک مدل از این کنترلر را بسازید. با توجه به دستوری که به آنها می دهیم میزان باز یا بسته بودن آنها را مشخص می کنیم. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان سعی دارد تا با بهرهگیری از فناوریهای کنترلی، مدیریت منابع یک ساختمان را بسته به نوع کاربری آن (مسکونی، اداری، تجاری و …) در دست بگیرد.

پاسخ خیر است، خانه هوشمند شما با با فشردن یک دکمه کل این سناریو را برایتان اجرا می کند. قلب تپنده هر ساختمانی، موتورخانه آن ساختمان است که اگر به درستی کار نکند فعالیت کل سیستم های ساختمان مختل خواهد شد. برای آزمایش از درستی پروژه ما یک خونه در ابعاد کوچک طراحی کردیم. میتونین با توجه به سایز و ابعاد مورد نظر خونه رو خرید وسایل هوشمند سازی خانه طراحی کنین. در انتها شما یک پروژه کوچیک را در خانه فرضی بسازید و بعد از آن میتونید مقیاس ساخت را به مقیاس واقعی نزدیک کنید و با کمترین هزینه با اینترنت اشیا خونه خودتان را مدرن و بروز کنین. یک رایانه تک-بردی در اندازه یک کارت اعتباری است که توسط بنیاد رزبری پای ساخته شده و در جامعه الکترونیک و کامپیوتر بسیار محبوب بوده و در پروژه های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.رزبری میتونه با سیستم عامل های مختلفی راه اندازی بشه مثلا لینوکس نسخه دبیان، بعضی از نسخه های اندروید و نسخه اینترنت اشیا ویندوز ۱۰ . کمپانی ها پکیج های زیادی را بعنوان محصولاتشون همواره ارائه کردند ولی اگر شما اطلاعات کمی از الکترونیک و کامپیوتر داشته باشین میتونین خودتون کنترل از راه دور وسایل را بسازین.

در این راهبرد مسئله زمان بندی بارها به زیر مسائل کوچکتری تقسیم شده و عامل های هوشمند با تکیه بر قابلیت های استقلال، همکاری و تعامل بین خود برای یافتن راه حل بهینه عمل می کنند. اگر قابلیت همکاری بین عناصر وجود نداشته باشد، خانه به راحتی هوشمند نمی شود! همچنین برای مدیریت هوشمند انرژی به صورت چندعامله، یک راهبرد پویای دو سطحی معرفی شده است. سیستم KNX تنها استانداردی است که باعث صرفه جویی تا ۶۰ درصد در مصرف انرژی ساختمان شده و استهلاک لوازم را به حداقل میرساند. رزبری تمام قابلیت های یک رایانه شخصی را دارد و ازش در سیستم های روباتیک ، اتوماسیون، اینترنت اشیا و … اینترنت اشیا در سالهای اخیر رشد زیادی داشته و در حال حاضر سازمان و شرکت های بزرگ نرم افزاری مشغول سرمایه گذاری اند. در راستای تامین رضایت مشتری، در دوره های زمانی مشخص حراجی های متنوعی برگزار می شود تا مشتریان بتوانند از تخفیفات ویژه محصولات استفاده کنند، از طریق ارتباط با سایت و صفحات مربوط به شرکت مورد نظر، می توانید از این حراجی ها مطلع شوید. بسیاری از شرکت های معتبر فروش تجهیزات هوشمند در کشور محصولات خود را به صورت مستقیم در اختیار مشتریان قرار می دهند، در این صورت مشتری می تواند به راحتی با فروشنده در ارتباط باشد و از او برای نصب و را ه اندازی انواع پکیج های هوشمند راهنمایی بخواهد.

خانه هوشمند کارها را برایتان بسیار ساده تر می کند و انسان میتواند با توجه به نیازش تجربه جدیدی از آسایش و راحتی را تجربه کند . در نهایت سرپیچ و ال ای دی را جایگذاری هوشمند سازی ارزان خانه میکنیم. ابتدا سیم کشی کابل ها و اتصال آنها به کارت رله ای را شروع میکنیم. کارت رله ای مانند تصویر همه سر های وسطی را متصل کرده وسرهای سمت چپ را برای اتصال به منبع تغذیه استفاده میشود. هوشمند سازی ساختمان هم دوران اولیه ورود خود به بازار و انحصاری بودن در میان قشر مرفه جامعه را گذرانده است و در حال حاضر قیمت هوشمند سازی ساختمان به نحوی تعیین میشود که تعداد بیشتری از خانواده ها می توانند حتی خانه قدیمی خود را نیز هوشمند کنند و مفهوم رفاه و آسایش ، ایمنی و امنیت را در یک زندگی لوکس و مدرن تجربه کنند . هوشمند سازی ساختمان (BMS) چیست؟ در ادامهی این مطلب به پرسش “خانه هوشمند چیست؟ افزایش هزینه های انرژی منجر به استفاده دقیق تر از انرژی در خانه هوشمند در دستور کار جامعه ما قرار گرفته است. به طور کلی نحوهی استفاده و دستورالعمل دانلود و عملکرد برنامه، به طور دقیق روی جعبهی لامپ درج شده است.

ایندکسر