شش رقم اول از سمت چپ مربوط به شماره شناسایی بانک (بین بانکی). شماره ی شبا یک شماره ای شامل 24 رقم می باشد و اول این شماره از حروف IR به کار برده می شود که نشان دهنده نام اختصاری بین المللی ایران می باشد و همچنین وجود ارقام کنترلی در این شناسه که برای جلوگیری از خطا در مقابل شماره شناسایی هر بانک قرار داده شده است. به یکی از شعب بانک سپه میرید. شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار «شبا» نامیده میشود، شمارهای است 24 رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص میکند.آشنایان و طرفهای تجاری شما با استفاده از «شبا» میتوانند بدون نیاز به ذکر نام بانک، نام یا کد شعبه، نوع حساب و اطلاعات نظیر آن، بصورت الکترونیکی وجه برایتان حواله کنند. شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار شماره شبا نامیده می شود، کدی است ۲۴ رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص می کند.

این سیستم در ایران به اختصار شبا نام دارد. شماره شبا در مبادلات بین المللی نیز کاربرد مهمی دارد. شماره شبا بین المللی با افزودن IR به شماره شبا داخلی ساخته می شود و می تواند در مبادلات بین المللی استفاده شود. شماره شبا چند رقم است با جزئیات کامل و معرفی آن. تبدیل شماره حساب بانکی به شماره کارت بانکی و تبدیل شماره کارت بانکی به شماره شبا و بالعکس، موضوعی است که ذهن خیلی از هموطنان را برای عملیات بانکی و بورسی و حقوق و انتقالات، به خود مشغول کرده است. تمامی حقوق برای بانک سپه محفوظ است. به صفحۀ محاسبه کد شبا بانک توسعه تعاون بروید؛ شماره حسابتان را در قسمت تبدیل شماره حساب به شماره شبا وارد کنید؛ دکمۀ محاسبه را بزنید. در این قسمت به چند سایت کاربردی که برای به دست آوردن شماره ی شبای بانک سپه طرحی شده اند اشاره می کنیم: رده، بانک اول، تهران شارژ، اینفو، بنکر و …

به عنوان مثال برای دریافت شماره شبا بانک کشاورزی باید وارد سامانه دیجیتالی بانک کشاورزی شده و در بخش «سایر»، گزینه «مشاهده شماره شبا» را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای دریافت اطلاعات حساب 108. شماره حساب را به صورت 00108 وارد نمایید.. عبارتند از ارقامی که به منظور حصول اطمینان از دریافت و ارسال کامل و بدون نقص یا تحریف «شبا»، بر مبنای مندرجات درونی «شبا» محاسبه و به عنوان بخش الزامی «شبا» بدان افزوده می شوند. بانک سرمایه یکی از جنجالی ترین بانک های ایران به خاطر دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مدیران و شماری از کارمند های خود در سال های اخیر، از شرکت های بورسی ایران بوده و برای تبدیل شماره حساب بانک سرمایه به شماره شبا بانک سرمایه و تبدیل شماره کارت بانک سرمایه به شماره شبا بانک سرمایه بایستی به این نشانی مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. BBAN:حروف اختصاری «Basic Bank Account Number»، شناسه ایست شامل شناسه بانک که به صورت یکتا یک حساب خاص را در یک بانک در یک کشور خاص مشخص می کند. شماره ای است ۲۴ رقمی که يک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ايران مشخص می کند..

خدمت جدید\ سپس با وارد کردن شماره حساب خود، شماره شبا بانکی خود را دریافت می کنیم. شمارهای با ۲۴ رقم و دو کاراکتر IR است که یک حساب بانکی.3.(626).. هر شماره حساب بانکی (صرف نظر از آنکه متعلق به کدام بانک باشد)، قابل تبدیل به یک شماره حساب «شبا» خواهد بود. باید به بخش «محاسبه شبا» در سامانه بانک پارسیان که تصویر آن را در عکس بالا در این گزارش عصرشهروند مشاهده می کنید، مراجعه فرمایید. جهت دریافت شماره شبای سپرده خود نزد این بانک. شماره شبا بانک سپه به دو روش ساده قابل دریافت است. سپس در بخش خدمات یا خدمات الکترونیکی، به دنبال گزینه دریافت شناسه شبا گشته و در صورتی که آن را یافتیم روی آن کلیک می کنیم. مشخصات ملی شناسه حساب بانکی ایران (شبا). شماره ای است ۲۴ رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص می کند. این شماره در بالای کارت چاپ شده است که ما با کادر زرد آن را مشخص نمودهایم. فعلا فقط با داشتن شماره حساب امکانپذیر است. برای دریافت خدمات ساتنا و پایا نیز، داشتن کد شبا الزامی است. برای همین شرکتها با در دست داشتن شماره شبا قادر خواهند بود مبالغ بیشتری را برای حساب بانکی مربوطه حواله کنند.

ایندکسر