چرا باید کارخانجات و تولید کنندگان به فکر طراحی سایت صنعتی باشند؟

طراحی سایت صنعتی در آینده ای نه چندان دور برای تولیدکنندگان و صاحبان کارخانجات صنایع مختلف به یک امر ضروری تبدیل خواهد شد که بخاطر ورود بخش اعظم کسب و کارها به دنیای دیجیتال و اینترنت است که بالطبع کلیه تلاش ها نیز معطوف به برندسازی در سطح اینترنت خواهد شد.

با طراحی وب سایت صنعتی، این امکان فراهم می شود که مشتریان بتوانند کارخانه، بخش تولیدی، محصولات، نوع فعالیت ها، افتخارات و دستاوردها، کارکنان و پرسنل، کادر مدیریتی، اهداف تجاری و غیره را به راحتی ببینند و بیشتر، سریعتر و راحتتر با برند شما آشنا شوند که بدون طراحی سایت، این کار غیر ممکن یا بسیار سخت و زمانبر خواهد بود و عملا از گردونه رقابت در صنعت حیطه فعالیت خود خارج خواهید شد؛ از طرفی نیز با ساخت سایت صنعتی کمک زیادی به اعتمادسازی در مشتریان نسبت به برند خود خواهید کرد و حتی امکان همکاری کردن با سایر شرکت های بین المللی و امضای قرارداد به شکل آنلاین، از طریق سایت نیز امکان پذیر خواهد شد.

ضمنا با طراحی سایت صنعتی مجبور نیستید هر بار برای معرفی محصول یا خدمات جدید خود به صورت حضوری این کار را انجام دهید و همین کار را می توانید با درج تصاویر یا ویدیو در وب سایت نیز انجام داد. وب سایت ها کارت شناسایی هر کسب و کاری در فضای اینترنت هستند که به کمک آن به راحتی در سطح اینترنت شناسایی می شوید و دسترسی گسترده به کل بازار هدف خود خواهید داشت.

باید و نبایدهای طراحی سایت صنعتی کدامند؟

اکنون که با ضرورت راه اندازی سایت صنعتی آشنا شدید، قطعا به این نتیجه رسیده اید که بدون داشتن وب سایت کسب و کار شما زیاد نمی تواند دوام بیاورد و دیر یا زود منبع درآمدی شما به حدی کم خواهد شد که ادامه دادن مسیر امکان پذیر نخواهد بود.

اما برخلاف تصور بسیاری از صاحبان کسب و کار که طراحی سایت صنعتی را آخرین مرحله می دانند و بی توجه نسبت به آن اقدام می کنند، باید بگوییم که طراحی سایت پروسه بسیار مهمی است و  باید و نبایدهای بسیار مهمی پیرامون آن وجود دارد که باید رعایت شوند؛ چرا که صرفا طراحی وب سایت تضمین کننده موفقیت یک برند نیست. ضمن اینکه فعالیت تجاری و اقدام شما برای جذب، محدود به انجام این مرحله نیست و پس از آن نیز باید ادامه پیدا کند.

با توجه به کلیه مطالبی که بیان شد، به مهمترین باید و نبایدها اشاره می کنیم که در طراحی سایت صنعتی بکار ببندید:

طراحی هدفمند و هوشمندانه:

بسیاری از شرکت ها کسب و کار خود را با حوزه های کاری مخصوص خود تعریف می کنند؛ لذا مخاطبین خاص خود را نیز دارند و بر همین اساس، طراحی کلی نیز باید به نحوی باشد که خواننده یا مخاطب خاص شما را به مطالب، محصول یا خدمات مد نظرش برساند. با این کار احتمال تبدیل بازدیدکننده به مشتری یا خریدار افزایش پیدا می کند، چون دقیقا به جای درستی هدایت شده و پروسه خرید را راحت کرده است. ضمنا محتواهایی که هدفمند نوشته می شوند یا محصولاتی که هدفمند عرضه می گردند برای مشتری کاملا قابل درک است و به راحتی می توانند نیاز خود را رفع کنند.

طراحی با هدف رشد و ارتقای کسب و کار:

هنگام طراحی سایت صنعتی باید توجه داشت که این طراحی با رویکرد تطبیقی و با تمرکز بر روی دریافت فیدبک از سمت کاربران باشد، نه اینکه صرفا هدف از طراحی، قرار دادن همه مؤلفه ها به یکباره و با صرف هزینه گزاف باشد. هنگام طراحی نیز باید در کنار تیم بازاریابی، نظر تیم فروش هم پرسیده شود تا اطلاعات و پرسونای مشتریان در پروسه طراحی در نظر گرفته شوند و راهکاری همه جانبه و جامع ارائه گردد.

طراحی جداول مشخصات فنی محصولات:

جداول مشخصات فنی محصولات با ذکر جزئیات دقیق باید به شکل قابل فهم و به راحتی در دسترس باشد چون با اینکار به خوبی مزایای محصول شما مشخص می گردد و مشتریان می توانند به راحتی محصول شما را با رقبا مقایسه کنند و لذا در طراحی سایت صنعتی توجه به این موضوع بسیار مهم است، حتی با این کار اعتمادسازی نیز در مشتریان انجام می شود، چون وقتی اطلاعات فنی و تخصصی را با ذکر جزئیات توضیح می دهید، شما را به عنوان یک فرد متخصص نشان می دهد که ابزار بسیار ارزشمندی برای افزایش احتمال بازگشت مشتریان و خرید دوباره می باشد؛ از طرفی وقتی در طراحی سایت صنعتی به این نکته توجه می کنید، در دفعات بعدی می توانید خیلی راحت اطلاعات موجود را آپدیت کرده، استانداردهای تأیید شده صنایع را رعایت کنید و اطلاعات پیچیده را به شکل قابل فهم نشان دهید.

طراحی سایت صنعتی 2

توسعه پذیری:

طراحی سایت صنعتی باید به نحوی باشد که در آینده با افزایش تعداد مخاطبین، بازار هدف، خدمات یا منابع، محصولات و غیره، به راحتی توسعه پذیر باشد. یکی از راهکارها این است که طراحی سایت روی سیستم مدیریت محتوا (CMS) بنا شده باشد. مورد بعدی این است که معماری اطلاعات (IA) سایت توسط شرکت های حرفه ای طراحی سایت انجام گرفته باشد که در این صورت تضمین کننده عملکرد بهینه آن در طولانی مدت خواهد بود.

اولویت قرار دادن خدمات رسانی به مشتری:

شاید نتوان موردی را در طراحی سایت صنعتی مهمتر از خدمات رسانی خوب و عالی – از تمامی جنبه ها – به مشتریان دانست که باید در ذهن و رویه کاری تمامی سرمایه گذاران، تأمین کنندگان و مهندسین نقش ببندد. یکی از کارها در این زمینه می تواند نشان دادن نمونه کار و نحوه خدمات رسانی شما به مشتریان باشد تا بفهمند شما خدمات رسانی با کیفیت و کسب رضایت مشتریان را در اولویت کاری خود قرار داده اید. طرز بیان موضوعات و مسائل هنگام طراحی وب سایت باید به گونه ای انجام گیرد که نشان دهنده درک عمیق شما از مشتریان باشد.

نکات کلیدی و بسیار مهم در طراحی سایت صنعتی

در کنار موارد گفته شده که جزو باید و نبایدهای اساسی و مهم طراحی سایت صنعتی محسوب می شوند، رعایت نکات کاربردی زیر نیز توصیه می شود؛ چرا که ویژگی های بسیار مهمی هستند که حتما باید در وب سایت وجود داشته باشند تا بتوانید با جذب مشتری بیشتر، درآمد خود را افزایش دهید:

 • طراحی ساده و شیک
 • دسترسی راحت به منوها و اطلاعات مورد نیاز
 • فرم هایی جهت تماس و عضویت
 • طراحی سازگار با الگوریتم های سئو
 • سرعت لود بسیار بالا
 • طراحی سایت حرفه ای و جذاب در بخش محصولات و خدمات که روی ویژگی آنها متمرکز باشد
 • توجه کافی به نیازهای مشتریان و بازار هدف
 • طراحی موبایل ریسپانسیو جهت بارگذاری صحیح و بدون مشکل وب سایت روی موبایل و تبلت
 • آپدیت منظم و همیشگی بخش اخبار و رویدادها که نشانه آپدیت و فعال بودن کارخانه است
 • درج دقیق اطلاعات ایمیل، آدرس کارخانه و دفتر و شماره تماس در صفحه اصلی وب سایت
 • درج ساعات کاری مشاورین و اپراتورها
 • امکان ثبت سفارش آنلاین و به شکل مستقیم برای مشتریان

جمع بندی مطالب

طراحی سایت صنعتی لازمه موفقیت هر کسب و کاری مخصوصا کارخانه ها و تولید کنندگان است، اما صرفا راه اندازی یک سایت تضمین کننده موفقیت و پیشرفت و کسب درآمد بالا نیست؛ بلکه طراحی آن باید اصولی و حرفه ای و کلیه نکات و ویژگی ها به شکل هوشمندانه ای درج شده باشند.

برای این کار توصیه می کنیم با شرکت های حرفه ای و متخصص در زمینه طراحی سایت صنعتی با سابقه کاری درخشان همکاری کنید. در این خصوص می توانید همکاری خود را با شرکت حرفه ای و معتبر طراحی سایت رایان استارت بزنید!

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.rayanitco.com و یا به لینک طراحی سایت صنعتی https://rayanitco.com/design-industry-website/ مراجعه کنید.

ایندکسر