در بعضی از خانه ها ، اتاق هوا در هر مکانی که آب روشن و خاموش است – حتی توالت فرنگی – وجود دارد. در لحظه تخلیه کامل آب از لوله کشی ، پایین ترین شیر را خاموش کرده و شیر اصلی را دوباره باز کنید. با تخلیه آب از لوله ها ، هوا به طور خودکار جایگزین آن می شود. لوله CPVC (پلی وینیل کلراید کلر) دارای مقاومت PVC است اما در برابر حرارت مقاوم است ، که باعث می شود در بسیاری از مناطق برای استفاده در خطوط تأمین داخلی قابل قبول باشد.

از ویژگیهای لوله پلی پروپیلن میتوان به خوردگی بالا، استحکام دربرابر پوسیدگی و رسوب پذیری کم اشاره کرد. لوله مس در برابر خوردگی مقاومت می کند ، بنابراین معمولاً در خطوط آبرسانی از لوله استفاده می شود. نکته : صدای برخاسته از برخورد ضبات چکش به لوله سالم طنین دار می باشد و همژنین قسمت مادگی بایستی در جهت جریان قرار گیرد . این صدای کر کننده به عنوان چکش آب شناخته می شود. می توانید فشار آب را با تنظیم کننده فشار آب یا شیر کاهش فشار تنظیم کنید.

۳٫کمترین شیر آب را پیدا کنید – این قسمت معمولاً در طبقه اول در جایی بیرون یا در زیرزمین است – و آن را روشن کنید تا تمام آب لوله ها کاملا تخلیه شود. انواع L و Type K ضخیم تر هستند و در مصارف بیرونی و تخلیه لوله بدون درز رده 40 استفاده می شوند. بسیاری از سیستم های لوله کشی خانگی دارای محفظه های هوایی هستند که در آنها در مکانهای حیاتی – مانند لباسشویی و ماشین ظرفشویی – تعبیه شده است که دریچه های قطع برق به سرعت بسته می شوند. همچنین در صورتی که آب گرم با دمای بالا از داخل آن ها عبور کند باعث انبساط طولی و عرضی زیاد لوله شده که از نظر شکل ظاهری طرح لوله کشی را دچار اشکال می کند، بنابراین می بایست از تعداد بست ها بیشتری در فواصل کمتر(حدود ۱ متر) استفاده نمود.

به هر حال برخي از خصوصيات نامطلوب را ميتوان از طريق طراحي و نصب اصولي كاهش داد يا حذف نمود اما آنچه مسلم است انتخاب جنس مناسب لوله براي كاربردهاي متفاوت مستلزم داشتن دانش كافي دربارهي خواص، مزايا و معايـب انـواع لولـه هـاي پلاستيكي است. خم شدن آسان است ، اما اگر لک شود ، باید قطعه را بریده و جایگزین آن کنید. یک جریان آب سریع را تصور کنید که از یک لوله باریک عبور می کند.

ایندکسر