شرکت طراحی داخلی را در انواع مکان ها چون مناژل، اداره جات و مغازه ها خواهیم داشت. در طراحی داخلی باید اصول و استانداردهای لازم را رعایت کرد.

اطلاعاتی جامع درباره طراحی داخلی مغازه و اداری و منازل مسکونی و اهمیت آن

 

طراحی داخلی مغازه خیلی نزدیک به معماری می باشد و آن را بخشی از طراحی محیطی می دانند. تمرکز معمار طراحی کلی بنا می باشد اما در طراحی داخلی انواع مغازه مسائلی چون ویژگی فضا، زیباشناسی، پرسش های روانشناختی و مقیاس طراحی توجه می شود. این طراحی را در انواع مسکونی و غیر مسکونی خواهیم داشت. از آنجا که تکنولوژی پیچیدگی های زیادی دارد این امکان وجود ندارد که معمار در تمام جنبه های مهم که در ساختمان وجود دارد از تخصص برخوردار باشد از این رو طراحی داخلی پا به عرصه گذاشت و در کنار سایر تخصص ها و به صورت یکپارچه در جهت پیشبرد بنا یاری می رساند. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با طراحی و دکوراسیون داخلی نمای مغازه و انواع آن خواهیم پرداخت تا آگاهی کافی در این زمینه را کسب کنید.

طراحی داخلی اداری را چگونه انجام دهیم ؟

طراحی داخلی اداری در ارتباط با فضای داخلی به فعالیت می پردازد و تاسیسات، مصالح، رنگ، دکوراسیون و بخش های مختلف یک سازه را شامل می شود. طراحی کردن اجزا و فضای داخلی که ثابت می باشد را جز معماری داخلی به حساب می آورند و طراحی اداری یعنی اینکه فضا چگونه چیدمان شود و در رابطه با اجزای متغیر خواهد بود. طراحی داخلی با توجه به اقیلم، نیازها و رفتارها باید صورت بگیرد و فضا را از نظر رنگ، مبلمان و نور بررسی کند. در این مبحث انواع طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه، منزل و اداره جات بررسی خواهد شد و نکات هر یک را ذکر خواهیم کرد.

 

تفاوت طراحی داخلی اداری و دکوراسیون داخلی غیر اداری در چیست ؟

برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری نیاز است که دانش آکادمیک داشته باشید در صورتیکه در دکوراسیون داخلی اینطور نیست و مسائل زیبایی شناختی در اولویت می باشد. در طراحی داخلی با ورودی ها، درب و پنحره، کفپوش، عایق ها و پوشش در ارتباط هستیم و با افرادی چون مدیر پروژه، مهندس ناظر و کارکنان پروژه ساخت سرو کله می‌زنیم در صورتیکه در دکوراسیون داخلی با طراحان دوخت پرده، صنایع ساخت مبلمان و سرویس خواب، صنایع فرش و …در ارتباط خواهیم بود. بعد از اینکه طراحی داخلی صورت گرفت نوبت به دکوراسیون داخلی می رسد چون در دکوراسیون باید به فکر چیدمان مناسب و هماهنگ کردن وسایل بود. تاثیرات طراحی داخلی را بر سازه و همچنین مقطع معماری خواهیم داشت زیرا قبل از اینکه بخواهیم با مبلمان به دکوراسیون داخلی بپردازیم فضای معماری را تعریف می کنیم.

 

اهداف طراحی داخلی منزل مسکونی

در طراحی داخلی مسکونی ما به دنبال این هستیم که حوزه ای که فضا دارد و عملکردی که خواهد داشت را بهتر تعریف کنیم و اختلافی که ارتفاع ها دارند، نورگیری ها،  شکل کلی فضا و جلو و عقب رفتگی ها را بررسی می کنیم و اینگونه قادر به تشخیص عملکرد فضا بدون مبلمان متغیر خواهیم بود. طراحی داخلی منزل برای معرفی کردن فضا در مبلمان ثابت فضایی توانایی و همچنین محدودیت ایجاد می کند و اینکه چگونه از این فضا بتوان استفاده کرد و‌ چه کاربردی دارد را نیز مشخص می کند. بعد از این مرحله چیدمان را به صورت متغیر انجام می دهیم تا فضا بهتر درک شود.

 

نکات مهم در طراحی داخلی منزل مسکونی چیست ؟

آرایش یک اتاق و طراحی داخلی اتاق مسکونی باید با توجه به استفاده ای که دارد باشد. اجزایی که در اتاق استفاده می شود باید به گونه ای باشد که باعث بی حوصلگی افراد نشود و در آنها اشتیاق ایجاد کند. اجزایی که در اتاق به کار رفته است باید هم وزن و هماهنگ  باشند. یک طراح داخلی از طریق رنگ ‌فضا، مصالح، میزان نورگیری، ارتفاع فضا، شکل پنجره و فرم مبلمان ایده خود را به مخاطب نشان می دهد. معمار فضاهای مختلف که عملکردهای مختلف دارند را مورد هدف قرار می دهد. در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه طراحی و ‌دکوارسیون داخلی منازل مسکونی انواع مکان ها با کارشناسان مربوطه از طریق شماره تماس های موجود در سایت در ارتباط باشید. طراحی باید به صورت حرفه ای و اصولی انجام شود تا بهترین نتیجه را از آن بتوان دریافت کرد.

ایندکسر