1. اشتباهات والدین خود را تكرار نكنید و بر عادات بدی كه در خانواده خود فراگرفتهایدپافشاری نکنید.(.میراث شومی که از والدین بیمار و ناسالم به شما میرسد را به فرزندان خود منتقل نکنید اگر توان این کار را ندارید خود را درمان کنید در غیر این صورت بپذیرید که لیاقت تربیت یک انسان سالم را ندارید پس ازدواج نکنید یا اگر کردید بچه دار نشوید. آبا با تنبیه فرزندان موافق هستید؟ و با مشورت کردن اطرافیان بعضی از ملاک های کلیشه ای را برای همسر خود در نظر خواهند گرفت . مشاوران در این جلسات توصیه ای برای انجام دادن یا انجام ندادن کاری نمی کنند فقط سعی می کند تا طرفین را آگاه کند آن ها نتیجه این ازدواج را اعلام می کند تا خود شما انتخاب کنید. نکته مهم این است که چه مدت زمانی از طلاق شما می گذرد و علت طلاق تان چه بوده است. انتخاب همسر از حساس ترین و مهم ترین مراحل زندگی هر فردی می باشد. این موارد جزو مهم ترین بحث های جلسه مشاوره پیش از ازدواج است. یکی از مشکلات شایع بعد از ازدواج سرد شدن و یخ کردن است.

مشاوره ازدواج ملایر
در تصویر زیر، نمودار یکی از تستها (تست mcmi ) را مشاهده میکنید. این تستها هر کدام با دیگری متفاوت است و هر کدام بخشی از خصایص شخصی را اندازه میگیرد. ننایج تستها به صورت نمودارهای قابل تفسیر و کمیتهای عددی در اختیار روانشناس قرار میگیرد. مدیریت و بهرهبرداری از این سامانهها حسب مورد در اختیار نیروی انتظامی و گمرک میباشد. در جلسه مشاوره قبل از ازدواج موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. چه موضوعاتی در مشاوره قبل از ازدواج مورد بحث قرار می گیرد؟ در این قسمت از مقاله قصد داریم هدف مشاوره قبل از ازدواج را شرح دهیم. والدین بر این باورند از آنجایی که بر فامیل شناخت بیشتری دارند به واسطه ازدواج فامیلی، ازدواجی موفقتر را شکل میدهند. اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتید، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شما کمتر به ایده عاشق شدن اهمیت می دهند تا اینکه بدانند با یک ازدواج موفق چه نتیجه ای خواهد داشت. شما میتوانید ازدواج کنید و نیاز به هیچ اقدام خاصی نیست.

در همان مثال گوشی تلفن همراه هم همیشه که قرار نیست برای رفع اشکالات به متخصص مراجعه کنیم. توضیح: بسیاری از نابسامانیهای شخصیتی و روانی قبل از ازدواج توسط طرفین قابل شناسایی نیست. هدف بعدی که لازم است توضیح دهیم، این است که مشاوره پیش از ازدواج سعی می کند با آموزش برخی از تکنیک ها، به شما برای کنار آمدن با این تفاوت ها کمک بسیاری کند.. شاید شما و همسرتان بامشکلات خاصی دست و پنجه نرم می کنید و نمی دانید که آیا مشاور خانواده می تواند به شما کمک کند یا خیر، در متن زیر مواردی که مشاوره خانواده می تواند به شما کمک کند، ذکر شده است. نظر خانواده محترم شما (دختر) درباره ملاقات های دوران عقد چیست و آیا داماد خود را از دیدن همسرش منع می کنند. شما سوالات پیشنهادی مطرح شده را میتوانید در دوران دوستیهای قبل از ازدواج نیز بیان کنید. اگر مشکل خاصی در زندگی شما وجود داشته که منجر به طلاق شده، باید ابتدا آن را برطرف کنید. از آن بدتر اینکه بعضی اختلالات روانپزشکی، ممکن است حتی جذاب هم به نظر برسند. دخترها پسران بد را جذاب می دانند.

مثلاً اغلبِ کسانی که اختلال پارانویای خفیف دارند، ممکن است در مراحل اولیه برای جنس مخالف جذاب هم به نظر برسند. بنابراین برای اینکه زوجین بتوانند رابطه سالم تر و قوی تری را شروع کنند، نیاز به مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج را دارند. یا اینکه چون دو نفر خونشان به هم نمی خورد، اجازه عقد به آن ها داده نشد. هر فردی روش خاص خود را دارد که به وسیله ی آن تبادل عشق می کند. هر کس نیاز دارد تا مدتی را در تنهایی باشد و از علاقه مندی های شخصی اش لذت ببرد. هرچند اغلب افرادی که برای مشاورهی ازدواج به کلینیک میآیند به شدت با روانشناسان همکاری میکنند و چیزی را مخفی نمیکنند، با این وجود هر مخفیکاری نیز اگر وجود داشته باشد کشف میشود. هرچند پاسخ شمارهی ۳ ممکن است برای بعضی به شدت ناراحت کننده باشد، اما واقعیتی است که وجود دارد. هرچند به نظرم ، برای آقایان همبخصوص در شناخت خانمها بسیار مفید است. ما ادعا میکنیم که اگر به کسانی پاسخ سوم را بدهیم و آنها ازدواج کنند، بدون تردید با مشکلات زیادی در زندگی مشترک روبرو خواهند شد به حدی که زندگی برای آنها بسیار سخت و عذابآور و توأم با رنج فراوان خواهد بود.

مشاوره ازدواج تهران
اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مشاوره ازدواج بیرجند لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر