[ad_1]

تیآژانس سلاح های هسته ای ایالات متحده و حداقل سه ایالت به عنوان بخشی از حمله سایبری ادعا شده روسیه که تعدادی از آژانس های دولت فدرال را تحت تأثیر قرار داده است هک شده اند ، به گفته افراد آشنا با این موضوع ، نشان دهنده گسترش یکی از بزرگترین موارد نقض امنیت سایبری در حافظه اخیر

مایکروسافت گفت که سیستم های آن نیز به عنوان بخشی از حمله در معرض دید قرار گرفته است.

اعتقاد بر این است که هکرهای مرتبط با دولت روسیه در پشت یک حمله کاملاً هماهنگ قرار دارند که از نقاط ضعف در زنجیره تأمین ایالات متحده برای نفوذ به چندین آژانس فدرال ، از جمله امنیت داخلی ، خزانه داری ، بازرگانی و ایالت استفاده می کند. . اگرچه بسیاری از جزئیات هنوز مشخص نیست ، اما اعتقاد بر این است که هکرها با نصب کد مخرب در یک برنامه نرم افزاری بسیار کاربردی توسط SolarWinds Corp. ، که مشتریان آن آژانس های دولتی و شرکت های Fortune 500 هستند ، به شبکه ها دسترسی پیدا کرده اند. کارشناسان امنیت سایبری.

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ایالات متحده در خبرنامه ای مبنی بر گسترش هشدار نقض قانون اعلام کرد: “این یک دشمن صبور ، دارای منابع کافی و متمرکز است که فعالیت طولانی مدت خود را در شبکه های قربانیان ادامه داده است.” در بولتن آمده است كه هكرها “خطر جدی” برای دولت های فدرال ، ایالتی و محلی و همچنین زیرساخت های مهم و بخش خصوصی دارند. آژانس گفت مهاجمان “ظرافت و یک کشتی تجاری پیچیده” را نشان می دهند.

به گفته یک منبع ، وزارت انرژی و اداره امنیت هسته ای ملی آن ، که ذخایر هسته ای آمریکا را نگهداری می کند ، به عنوان بخشی از حمله بزرگتر هدف قرار گرفتند. شایلین هینز ، سخنگوی وزارت انرژی در بیانیه ای گفت ، تحقیقات مداوم نشان داد که این هک بر “عملکردهای اصلی امنیت ملی” تأثیرگذار نیست.

هینز گفت: “در این مرحله ، تحقیقات نشان داد که بدافزار فقط برای شبکه های تجاری جدا شده است.” هک آژانس هسته ای پیشتر توسط Politico گزارش شده بود.

سخنگوی مایکروسافت ، فرانک شاو گفت که این شرکت کد مخربی را “در محیط ما پیدا کرده است که ما آن را جدا کرده و حذف کردیم”.

وی در توئیتی نوشت: “ما شواهدی از دسترسی به خدمات تولیدی یا داده های مشتری پیدا نکردیم.” “تحقیقات در حال انجام ما هیچ نشانه ای از استفاده سیستم های ما برای حمله به دیگران پیدا نکرده است.” اوایل ، رویترز گزارش داد که مایکروسافت هک شده و محصولات آن برای ادامه حملات استفاده شده است.

علاوه بر این ، دو نفر که با تحقیقات گسترده دولت در مورد حمله آشنا هستند ، گفتند که سه دولت ایالتی نقض شده است ، اگرچه آنها ایالت ها را شناسایی نمی کنند. شخص سومی که با این کاوشگر آشنا بود ، تایید کرد که دولت های ایالت هک شده اند ، اما تعدادی ارائه نکرد.

شرط بایدن

در حالی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده هنوز به طور علنی به این هک نپرداخته است ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب روز پنجشنبه بیانیه ای صادر کرد و گفت “آنچه به نظر می رسد یک نقض گسترده امنیت سایبری است و به طور بالقوه هزاران قربانی را تحت تأثیر قرار می دهد ، از جمله شرکت های آمریکایی و سازمان های دولتی فدرال.”

بایدن گفت ، “من می خواهم روشن باشم: دولت من امنیت سایبری را در اولویت اصلی خود در هر سطح از دولت قرار می دهد – و ما از لحظه روی كار آمدن مقابله با این نقض را به عنوان اولویت اصلی خود در نظر خواهیم گرفت.” برای چنین حملات سو mal “

روسیه دست داشتن در این حمله را انکار کرده است.

هاینس ، سخنگوی وزارت نیرو ، گفت که بلافاصله تلاش شده است تا خطر هک کردن ، از جمله خاموش کردن نرم افزار “مشخص شده در برابر این حمله آسیب پذیر” کاهش یابد.

– با کمک آری ناتر و دینا باس.

با ما تماس بگیرید به نامه ها@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر