[ad_1]

Fآنخی داس ، بهترین کتاب کارمند دولت هند ، سه شنبه پس از گزارش تابستان امسال از TIME و وال استریت ، از شرکت استعفا داد روزنامه که پیوندهای مفصلی بین کارمندان ارشد فیس بوک و حزب حاکم در هند دارد.

سخنگوی فیس بوک به تایم گفت که رفتن داس “هیچ ارتباطی با تحقیق پارلمان یا گزارش رسانه ها ندارد”.

آجیت موهان ، مدیر عامل فیس بوک هند گفت: “آنخی تصمیم گرفته است تا از نقش خود در فیس بوک کناره گیری کند تا به دنبال علاقه خود به خدمات عمومی باشد.”

داس ، یکی از قدیمی ترین کارمندان هند در فیس بوک ، یکی از چندین نفری بود که در گفتگوهای داخلی در مورد اینکه آیا پست های سیاستمداران قوانین فیس بوک را نقض می کند ، از جمله در مورد سخنان نفرت انگیز ، و نحوه عمل ، درگیر شده است. به گفته. داس همچنین یک پست ضد مسلمان در حساب شخصی خود در فیس بوک به اشتراک گذاشت روزنامه گزارش در ماه اوت و پیروزی 2014 نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، در انتخابات ملی را جشن گرفته بود. (در آن زمان فیس بوک گفت: “این پست ها خارج از متن هستند و نشان دهنده دامنه کامل تلاش های فیس بوک برای حمایت از استفاده از پلت فرم ما توسط احزاب در سراسر طیف سیاسی نیست.)”

TIME می فهمد که از Shivnat Tukral ، مدیر سیاست عمومی WhatsApp ، خواسته شده است که وظایف Das را به طور موقت انجام دهد تا زمانی که یک جایگزین پیدا شود.

بیشتر بخوانید: روابط فیس بوک با حزب حاکم هند ، مبارزه آن با سخنان نفرت را پیچیده می کند

در ماه آگوست ، TIME گزارش داد كه Tucral ، یكی از ستوان های اصلی Das در آن زمان ، در سال 2019 جلسه ای را ترك كرده است كه یك فعال اظهار نگرانی در مورد پست یك قانونگذار BJP كرده است كه معتقد است مسلمانان تجاوزكننده هستند. این پست پس از جلسه بیش از یک سال بصورت آنلاین باقی ماند ، در حالی که TIME برای پرسیدن این موضوع با فیس بوک تماس گرفت. (فیس بوک به TIME گفت که این پست در آن زمان به عنوان سخنان نفرت انگیز علامت گذاری شده بود ، اما توضیح نداد که چرا آنها در حذف آن موفق نشدند.)

توکرال همچنین در مبارزات انتخاباتی حزب در سال 2014 به نمایندگی از BJP کار کرد.

زمان و روزنامه گزارش ها منجر به فراخواندن داس برای شهادت در کمیته پارلمانی هند شد. در عوض ، موهان در جلسه غیرعلنی از طرف فیس بوک حضور یافت و شهادت داد.

TIME همچنین نشان داد که فیس بوک ارزیابی تأثیر حقوق بشر را برای بررسی تأثیر فیس بوک بر حقوق بشر در هند سفارش کرده است. فیس بوک بلافاصله به س Tالات TIME درمورد اینکه آیا عزیمت داس به هیچ وجه دامنه این ارزیابی را تغییر می دهد ، پاسخ نداد.

داس در بیانیه ای گفت: “من تصمیم گرفتم كه پس از مدتها خدمت در فیس بوك به مأموریت خود در ارتباط با مردم و ایجاد جوامع برای پیگیری علاقه شخصی خود به خدمات عمومی بازنشسته شوم.”

“وقتی در سال 2011 به فیس بوک پیوستم ، رشد اینترنت در کشور بسیار کم بود و من اغلب تعجب می کردم که چگونه عدم تقارن های اجتماعی و اقتصادی حل می شود. در آن زمان ، ما یک شرکت نوپای کوچک بودیم که در این لیست وجود نداشت و فقط با توجه به مأموریت و هدف خود برای اتصال مردم در هند راهنمایی می شدیم. بعد از نه سال طولانی ، احساس می کنم مأموریت تا حد زیادی انجام شده است. من مقدار زیادی را از افراد فوق العاده باهوش و با استعداد شرکت ، به ویژه از افراد تیم سیاسی یاد گرفتم. این یک شرکت خاص و گروه خاصی از افراد است. متشکرم ، مارک ، برای ایجاد چیز زیبا برای جهان. امیدوارم که به شما و شرکت خوب خدمت کرده باشم. من می دانم که ما در فیس بوک وصل خواهیم شد. “

دیا کیالی ، یک فعال که نامه سرگشاده بیش از 40 سازمان غیردولتی را در ماه سپتامبر هماهنگ کرده و از فیس بوک خواستار اخراج داس شد ، به TIME گفت: “عزیمت آنخی داس از فیس بوک باید به همان دلیل شناخته شود – نتیجه پایدار مدافعان حقوق بشر و جامعه مدنی. این یک پیروزی برای همه کسانی است که تحت تأثیر عدم پذیرش محتوای متوسط ​​فیس بوک که مستقیماً منجر به خشونت آفلاین می شود ، تحت تأثیر قرار گرفته اند. “

بنویسید برای بیلی پریگو در billy.perrigo@time.com.

[ad_2]

منبع: takpanjere-news.ir

ایندکسر