بعد از جراحی گوش مراقب باشید که پانسمان گوش خیس نشود. بعد از جراحی گوش مراقب باشید که سرما نخورید و از برخورد با افراد سرما خورده پرهیز نمایید. افراد با نگرش مثبت که در ذهن خود اهداف مشخصی برای جراحی گوش دارند. برای کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی گوش از کمپرس سرد برای کاهش ورم استفاده کنید. اقدامات احتیاطی دیگر: سیگار کشیدن از عواملی است که باعث کاهش جریان خون در زیر پوست می شود و می تواند باعث کند شدن علت گوش برجسته چیست روند بهبودی شود. بعد از جدا شدن پوست از غضروف زیر، جراح به غضروف های گوش دسترسی پیدا کرده و می تواند اقدامات لازم روی گوش را انجام دهد. می توانید پیش از جراحی به حمام بروید تا در صورتی که استحمام بعد از جراحی مشکل بود به حمام نیازی نباشد. واضح است که این وظیفه را پزشکی که جراح گوش ، جراح پلاستیک و یا جراح سر و گردن باشد و بخاطر سابقه ی طولانی دقیقا بداند که چه میخواد بکند و نتیجه چه خواهد بود بر عهده دارد. پیش از انجام جراحی نباید داروهایی مانند آسپرین و یا ضد التهابی مانند ایبو پروفن استفاده کنید زیرا باعث می شود خون رقیق شده و احتمال خونریزی در حین جراحی بیشتر می شود.

مشاهده خونابه بعد از جراحی گوش امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود اما در صورتی که دچار خونریزی شدید حتما به جراح گوش خود مراجعه کنید. غدد سودوریفروس برونریز هستند، در درم وجود دارند و معمولاً به عنوان غدد عرق شناخته میشوند. اگر پزشک در روند جراحی از بخیههای کشیدنی استفاده کند، یک هفته بعد از انجام جراحی بخیهها باید برداشته شوند.زخمهای جراحی گوش با گذشت زمان ناپدید میشوند. این کودکان تا سنّ ۵-۶ سالگی مشکل زیادی ندارند ولی از زمانی که وارد مدرسه میشوند مورد تمسخر بچههای دیگر قرار میگیرند. حال اگر ناهنجاری های گوش در قسمت در میزان و ضخامت غضروف ها باشد جراح به اندازه لازم از آنها برداشته تا گوش به حالت طبیعی اصلاح شود . 4. شکاف های به وجود آمده درجراحی خیلی عمیق نبوده و وضوح دیده نمی شود. اما در این جراحی برش ها معمولا در قسمت پشت گوش انجام می شود و یا اگر برش در قسمت جلوی گوش نیاز باشد در چین های گوش به وجود آمده تا بعد از جراحی پنهان شود. گوش مهره داران تا حدودی به طور متقارن در دو طرف سر قرار میگیرند. بعد از اینکه جراح از متقارن بودن هر دو گوش اطمینان پیدا کرد با بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب برش ها بسته شده و پانسمان به دور سر بسته می شود.

اتوپلاستی (عمل زیبایی گوش) بدون برش جراحی یک عمل جراحی زیبایی است که در آن گوشهای بیرون زده بدون نیاز به برش و تنها با استفاده از بخیه به عقب خوابانده میشود. شیائومی Mi 10 lite 5G بر روی یک چیپ 7 نانومتری Snapdragon 765G سوار است و به لطف این پردازنده از یک مودم 5G نیز بهره می برد. دارای حداقل ۵ سال سن یا هنگامی که غضروف گوش کودک به اندازه کافی پایدار است که بتوان آن را اصلاح نمود. اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش در قسمت قابل مشاهده گوش خارجی انجام می شود. گوش مخفی: قسمت فوقانی انحنای گوش در درون سر جای گیری کرده است. گوش های موسوم به ویلدرموت : در این گوش ها به جای اینکه گوش به سمت بیرون انحنا داشته باشد به سمت داخل یعنی به سمت سر دارای انحنا است. جراحی گوش یک عمل بسیار فردی است و شما باید این عمل را با نظر خودتان انجام دهید نه به خاطر تمایل فردی دیگر یا برای شبیه شدن به یک تصویر فرضی ایدهآل.

گوش استال: در این گوش ها تا خوردگی و یا جمع شدگی شدید به صورت کاملا غیر طبیعی وجود دارد. به لحاظ ظاهری این اسبها شباهت زیادی به اسبهای عرب دارند. به دلیل این که زیبایی گوش یکی از ویژگی های برجسته ی صورت است، بسیاری از افراد پس از انجام این عمل با داشتن ظاهری متناسب تر، اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهند کرد. خوشبختانه جراحی پلاستیک گوش یا اتوپلاستی otoplasty یا جراحی پلاستیک گوش به راحتی زیبایی را به گوش برمی گرداند. انجام فعالیتهای سنگین، اعم از ورزشی و یا کاری تا دو درمان گوش برجسته بدون عمل هفته ممنوع است. دوران بهبودی بعد از عمل جراحی چگونه است؟ در بعضی از بیماران در قسمت خارجی پشت گوش غضروف به اندازه کافی ایجاد نشده و گوش فاقد پوست است. در صورتی که شما دارای سابقه بیماری خاصی هستید حتما آنها را با پزشک خود درمیان بگذارید تمام سوابق درمانی می تواند به جراح در جراحی گوش کمک کند.

ایندکسر