آموزش اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی

همان طور که می دانید امروزه بهینه سازی موتور های جستجو یک امر مهم و ضروری به شمار می رود. به طور کلی با پیشرفت مدام در تلفن های همراه بیشتر افراد با استفاده از آن در دنیای اینترنت به جستجوی کسب و  کار های مورد نظر در اطراف محل زندگی خود می پردازند. به همین دلیل بهینه سازی وب سایت های وردپرسی برای جستجو های محلی یک امر منطقی و مهم محسوب می شود. بنابراین یکی از روش هایی که در سئوی وب سایت شما تاثیر دارد و می تواند افراد بیشتری را طریق شناسایی آدرس محل کار شما جذب کند، نمایش نقشه گوگل در وردپرس است.

در این مقاله سعی خواهد شد آموزش اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی را به صورت نکته به نکته ارائه گردد.

آپارات ما مملو از فیلم های آموزشی می باشد.

اضافه کردن یا نمایش نقشه گوگل در وردپرس

اضافه کردن نقشه گوگل در وب سایت ها یک امر مهم و پر اهمیت می باشد و از کاربرد های زیادی برخوردار می باشد. اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای وب سایت خود استفاده می نمایید و حالا قصد اضافه کردن نقشه گوگل را به وب سایت خود دارید، سه راه برای اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

استفاده از گوگل

یکی از روش های استفاده از روش دستی می باشد که ساده ترین روش می باشد.

  • از طریق مرور گر خود به گوگل مپ رفته و سپس آدرسی که قصد دارید در درون وب سایتتان نمایش بدهید را تایپ کرده و سپس آدرس دقیق را بر روی نقشه تعیین کنید. در نهایت روی گزینه اشتراک گذاری کلیک نموده و در پنجره جدید در تب جا سازی نقشه HTML یا همان آی فریم را کپی می کنیم. در این قسمت می توانید سایز آن را تغییر دهید (با انتخاب گزینه متوسط).

در آخر می توانید کد HTML را به هر قسما از وب سایت وردپرسی خود که دوست دارید اضافه کند.

استفاده از افزونه

روش دیگر استفاده از پلاگین هاست.

یکی از افزونه هایی ککه در بین کاربران وردپرس بسیار محبوب و پر کاربرد می باشد افزونه MapPress Maps for WordPress می باشد که با نصب آن به راحتی می توانید به اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی خود بپردازید.

قابلیت های یک cdn با کیفیت چیست و چه سی دی انی برای وبسایت ما بهتر است را می توانید در این بخش مشاهده کنید.

  • به پیشخوان وردپرس رفته، افزونه MapPress Maps for WordPress را نصب و فعال نمایید. سپس می توانید به نوشته یا برگه ای که قصد دارید در آن نقشه گوگل را اضافه کنید مراجعه نموده و سپس گزینه MapPress را انتخاب نمایید.
  • در پنجره باز شده گزینه New Map را کلیک کرده و در تصویر باز شده آدرس مورد نظرتان را وارد نمایید. همچنین در این بخش می توانید یک عنوان تعیین کنید و ابعاد نمایش نقشه را نیز وارد نمایید.
  • تغییرات را ذخیره نموده و روی گزینه insert into post کلیلک نمایید.
  • در ساوند کلاود همراهیمان کنید.

ساخت نقشه توسط لایت باکس

در روش آخر می توانید از ابزارک نقشه گوگل استفاده نمایید.

  • در این صورت باید از افزونه Maps Widget for Google کمک گرفت. بعد از نصب این افزونه، می توانید از طریق پیشخوان وردپرس، منوی نمایش و سپس گزینه ابزارک را انتخاب نمایید.
  • در بخش تنظیمات این افزونه می توانیدتنظیمات مورد نظرتان را اضافه و ذخیره نمایید.

 

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای پیشرفته می باشد که قابلیت های زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با استفاده از آن قابلیت ها می توانید تغییراتی در پیشخوان خود ایجاد نمایید. آموزش اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی می تواند شامل آدرس فروشگاه ها، محل کار، شرکت، مطب و … باشد که می خواهید با کارران و مشتریان خود به اشتراک بگذارید.

 

 

ایندکسر